گروه مهندسی بازرگانی پیشگامان تجارت و توسعه پایدار با همکاری دفاتر شرکتهای معتبر همکار در خارج از کشور، به عنوان شرکت مورد تایید فدراسیون جهانی کرلینگ(WCF) امکان طراحی، ساخت و تامین تجهیزات مربوط به این ورزش را برای پیست های استاندارد و سایز المپیک و مجموعه های تفریحی با هر ابعادی در اختیار دارد. شایان ذکر است این مجموعه با داشتن ارتباط نزدیک به تیم های بهره برداری و مربیان حرفه ای این ورزش، امکان ارایه خدمات آموزشی، برگزاری تورنمنت های دوستانه، جذب اسپانسر و … را در اختیار دارد.
کرلینگ (Curling) ورزشی است که با هُل دادن سنگ‌ها روی صفحات یخی انجام می‌شود
کرلینگ نوعی بازی گروهی ورزشی و تفریحی است که بین دو تیم چهار نفره بر روی سطح بسیار مسطح و یخی انجام می‌شود.

در این بازی، یکی از چهار نفر یک وزنه سنگین از جنس سنگ خارا، که «سنگ» خوانده می‌شود را به سوی نقطه هدف، که «خانه» خوانده می‌شود،‌ رها می‌کند. با توجه به فاصله‌ای که سنگ رها شده تا خانه در پایان مسیر دارد، امتیازی به پرتاب داده می‌شود (فاصله کمتر؛ امتیاز بیشتر). سایر اعضای تیم می‌توانند با (سوئیپ) یا همان جارو کردن مسیر، با تغییری که در سطح مسیر سنگ به وجود می‌آورند، سرعت سنگ را تغییر داده تا در کمترین فاصله ممکن با هدف متوقف شود.

هر تیم هشت پرتاب دارد و در پایان تیمی که امتیازات بیشتری کسب کرده باشد، پیروز می‌شود.

کارشناسان به این رشته ورزشی که در المپیک زمستانی حضور دارد و در آن انتخاب مسیر پرتاب، تعیین سرعت سنگ و …اهمیت بسیار زیادی دارد، لقب شطرنج یخی داده‌اند.

کرلینگ، قدمتی طولانی دارد اما در سال 1966 فدراسیون بین‌المللی این رشته تاسیس شد و هم‌اکنون 54کشور از جمله کره جنوبی، ژاپن، هنگ‌کنگ، قطر، قزاقستان، مغولستان، چین و چین تایپه از قاره آسیا عضو این فدراسیون جهانی هستند. در حال حاضر «کیت کایث‌نس» از اسکاتلند، ریاست این فدراسیون را برعهده دارد.

English