بازهم ایران کسب مقام کرد / افزایش فرونشست کشور به چهل سانت در سال

بازهم ایران کسب مقام کرد / افزایش فرونشست کشور به چهل سانت در سال

شاید شنیدن این موضوع خیلی خوشایند نباشد اما باید بگوییم که در فرونشست زمین کسب رتبه کرده ایم و در حال حاضر ایران رتبه دوم نرخ فرونشست (بعد از هند) در دنیا را دارد.
این موضوع یعنی یک بحران و خطر واقعی که باید هرچه سریعتر راه حلی برای آن پیدا شود. استفاده بیش از حد از منابع آب زیر زمینی، افزایش کشاورزی، بهره وری بالاتر از حد استاندارد از زمین ها و کاهش بارندگی، عوامل مهم و تأثیر گذار در این موضوع هستند.

 

به نظرتان نرخ فرونشست زمین در ایران چقدر است؟

طبق آمار جهانی تقریبا 3 تا 5 درصد از پهنه های فرونشستی زمین در سراسر دنیا حدود 10 تا 15 سانتیمتر دچار فرونشست شده اند. منظورمان از بیان این موضوع این است که شاید به ندرت بتوان پهنه فروشنستی بیشتر از 10 تا 15 سانتیمتر در دنیا دیده شود. گفتن این آمار بسیار غم انگیز است، اما باید بگوییم که نرخ فرونشست زمین در ایران به 40 سانتی متر رسیده است و این یعنی یک فاجعه ی واقعی … .

نزدیکی های تهران فرونشست زمین به 30 سانتی متر، برخی نواحی استان کرمان دارای 40 سانتیمتر و در جنوب استان تهران و قسمت هایی از ورامین شاهد 20 سانتی متر فرونشست هستیم. امسال حدود 39 درصد کاهش بارندگی در کشور داشته ایم و همین موضوع می تواند نگرانی ها را بسیار بیشتر از پیش کند.

گاهی با دیدن این فرونشست ها به یاد کتاب در اعماق زمین ژول ورن می افتیم!!

 

از دیگر اخبار مرتبط با این موضوع کشته شدن یک گربه سان نادر در جنوب استان سیستان و بلوچستان در اثر برخورد با خودرو است. با افزایش خشکسالی، ممکن است حیوانات به سمت شهر و نواحی مسکونی برای یافتن غذا و آب بیایند که در این صورت باید روزانه شاهد وقایعی از این دست باشیم.

 

تجهیزات تصفیه فاضلاب صنعتی

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار همکار رسمی شرکت Hycor در ایران است که در حوزه تجهیزات تصفیه فاضلاب صنعتی و … فعالیت دارد.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.