تصفیه فاضلاب صنعتی

تصفیه فاضلاب صنعتی

با ورود به دنیای مدرن، افزایش جمعیت و بالطبع افزایش نیاز ها، روز به روز به تعداد کارخانه های صنعتی در سراسر دنیا افزوده شده است و این موضوع بر اکوسیستم زمین، سلامت انسان و در کل محیط زیست اثرات مخربی می گذارد.
تصفیه آب صنعتی راهکاری است که می توان تا حدودی اثرات مخرب فاضلاب های صنعتی را کاهش داد.

 

فاضلاب صنعتی چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

چندین پاتوژن در آب فاضلاب های صنعتی وجود دارد که سموم را تولید می کنند. این سموم می توانند بر اکوسیستم زمین و سلامت انسان ها تأثیر گذار باشند. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، حدود 80 درصد بیماری ها از طریق آب منتقل می شوند. پس اگر پیشگیری انجام نشود، این سموم موجود در فاضلاب صنعتی باعث مسمومیت، سرکوب سیستم ایمنی و نارسایی تولید مثل می شود.

 

تصفیه آب صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

در مقیاس صنعتی، تصفیه آب (Water Treatment)، شامل مجموعه ای از روش ها برای اطمینان از جریان یکپارچه آب تصفیه شده برای استفاده در یک تاسیسات صنعتی است. تصفیه آب صنعتی نقش بسیار مهمی در محافظت، در برابر خطرات و افزایش هزینه ها و همچنین پایداری کسب و کار شما دارد. مدیریت نامناسب تصفیه آب می‌تواند منجر به از بین رفتن تجهیزات گران‌قیمت شود.

 

منظور از تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

تصفیه فاضلاب صنعتی (wastewater treatment) چیست و چه کاربردهایی برای صنایع دارد؟
تصفیه فاضلاب صنعتی فرآیندی است که قبل از فرآیندهای صنعتی خاص یا پس از آن ها، مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال، تصفیه آب قبل از ورود به دیگ بخار یا برج خنک کننده.
از کاربردهای دیگر این فرآیند تصفیه آب پسماند صنعتی جهت استفاده مجدد یا دفع آن است.

 

تصفیه فاضلاب صنعتی

 

انتخاب نوع مناسب تصفیه فاضلاب صنعتی

با درک مفهوم کلی نحوه عملکرد تصفیه فاضلاب صنعتی، می توانید از این فرآیندها برای تصفیه موثر آب در صنایع استفاده کنید. پیشگامان تجارت نماینده رسمی شرکت Hycor در ایران است. این شرکت توانسته است با راه حل های پیشرفته تصفیه فاضلاب، به حفاظت از منابع آب، بهبود کیفیت زندگی و داشتن یک محیط زیست پایدار کمک می کند.

تاسیسات تصفیه فاضلاب شامل سه مرحله کلیدی است:

1- جمع آوری و انتقال (Collection and transfer):

جمع آوری و انتقال فاضلاب به تاسیسات تصفیه، با استفاده از شبکه ای از لوله ها.

2- سیستم تصفیه (Treatment system):

سیستم تصفیه با استفاده از فن آوری های مختلف برای تصفیه فاضلاب مانند هوادهی طولانی EA، بیوراکتور بستر متحرک MBBR، بیوراکتورهای بستر ثابت، راکتور دسته ای توالی SBR، بیوراکتور غشایی MBR و … .
انتخاب سیستم تصفیه به کیفیت پساب مورد نیاز، الزامات خاص پروژه و جذاب ترین گزینه از نظر تجاری به عنوان تابعی از CAPEX و OPEX بستگی دارد.

3- ضد عفونی و تخلیه (Disinfection and discharge):

در مرحله آخر آب ضد عفونی شده و برای مصارف مختلف مانند آبیاری، پر کردن سفره های زیر زمینی، بازگشت به دریا و رودخانه و یا استفاده مجدد در فرآیند های صنعتی از سیستم تصفیه خارج می شود.

 

تمایز سیستم های تصفیه Hycor

این شرکت توجه ویژه ای به لجن های باقیمانده از فرآیند فیلتراسیون آب دارد و آن را به عنوان محصول جانبی این فرآیند در نظر می گیرد. با سیستم مدیریت لجن ها می توان اثرات مخرب فاضلاب های صنعتی بر محیط زیست را کاهش داد و از آن ها به عنوان کود برای خاک استفاده کرد.

 

منبع:

Hycor

Dupont

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.