دهه پنجاهی ها یا شصتی ها بگن، ایران شده گلام تو گالیور یا گوچا تو بنر؟!

دهه پنجاهی ها یا شصتی ها بگن، ایران شده گلام تو گالیور یا گوچا تو بنر؟!

داشتیم تقویم مناسبت ها رو چک میکردیم که به روز مادر رسیدیم. 13 دی 1402 روز مادر در تقویم قمری است. موضوعی که هرسال ذهن منو درخصوص مناسبتها درگیر میکنه اینه که چرا مناسبتهای ما در ایران با جهان مطابقت نداره!؟

فکر کنم برای اینه که همیشه دوس داریم خلاف جهت رودخونه حرکت کنیم. یکی از همکاران امروز یک مثال جالبی زد. گفت تقویم مناسبتهای ایران رو که میبینم ناخودآگاه شخصیت کارتونی گالیور میاد جلوی چشمم که همیشه نظرش با جمع مخالف بود و با یک تن صدای خاصی میگفت “من میییدوونممم” …. .

اولش خندم گرفت ؛ بعد دیدم واقعا همینطوره. روز جهانی زن 8 مارس هست و تمام جهان در این روز از بانوان قدردانی میکنن.

درکل از نظر ما، هرروز هم اگر روز زن و مادر باشه کمه ولی دوست داشتیم این روز رو با اتحاد و یکپارچگی با سراسر دنیا جشن می‌گرفتیم. گاهی گیج میشیم که باید با تقویم ایران تبریک بگیم یا تقویم جهانی. با گفتن این جمله یک لحظه یاد حس و حال بعد از تغییر ساعتها افتادم که تا چندروز همه به هم میگن ساعت قدیم یا جدید!؟

درکل روزش فرقی نمیکنه، مهم اینه که قدردانی کنیم از تمام مادرانی که با تمام وجود برای ما زحمت کشیدند و تمام بانوان قدرتمندی که بخصوص این روزها با وجود تمام سختی‌ها، اذیت‌ها و ناملایماتی که وجود دارد به همان روزنه‌های امید نگاه می‌کنند و با قدرت ادامه می‌دهند.

زن بودن این روز ها سخت شده است و سخت تر از هرجا در ایران… . واقعا گاهی فکر می کنیم چه قدرتی درون بانوان است که با تمام این نابرابری ها و سخت گیری ها باز ادامه می دهند و برای حقوق شان تلاش می کنند.
یک بانو حتی حتی برای اولیه ترین حقوقش هم باید در کنار تمام تلاش هایی که برای پیشرفتش می کند بجنگد و این واقعا ستودنی است.
روز زن مبارک

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.