استفاده مجدد از آب در کشاورزی  

استفاده مجدد از آب در کشاورزی

امروز شروع چهلمین دوره از نمایشگاه صنعت کشاورزی در عربستان است. این نمایشگاه بزرگترین رویداد B2B صنعت کشاورزی در منطقه است که فناوری ها، راه حل های پیشرو، مهندسی و نوآوری را به نمایش می گذارد.
در این روز می خواهیم ما هم سهم خود را به عنوان یکی از فعالان در حوزه پکیج های تصفیه آب و فاضلاب صنعتی ایفا کنیم و به فناوری های روز دنیا جهت مدیریت مصرف آب در این زمان، که بسیاری از کشور های منطقه از جمله ایران با مشکلات کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند و نگرانی برای آیندگان دارند بپردازیم.

منظور از استفاده مجدد از فاضلاب برای کشاورزی چیست؟

شاید این موضوع هنوز برایتان مبهم باشد اما می خواهیم در این محتوا به طور کلی شما را با موضوع تصفیه فاضلاب صنعتی و استفاده مجدد از آن در کشاورزی آشنا کنیم.
در سراسر جهان، بیش از 80 درصد از فاضلاب بدون تصفیه در محیط زیست رها می شود. این درحالی است که می توان با تصفیه فاضلاب صنعتی، خانگی و … مجدد از آن برای مصارف شستشو و در کشاورزی برای آبیاری گیاهان و محصولات استفاده کنیم.
این موضوع علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از هدر رفتن آب، از فرسودگی و خرابی تجهیزات آبیاری قطره ای زمین های کشاورزی نیز جلوگیری می کند.

تصفیه آب و فاضلاب چگونه بر تجهیزات آبیاری کشاورزی تأثیر گذار است؟

تجهیزات آبیاری کشاورزی از لوله ها و تجهیزات مختلفی تشکیل شده است که بعد از استفاده مکرر، امکان رسوب گرفتن و بسته شدن را دارند. جهت جلوگیری از این موضوع تنها با استفاده از دستگاه های تصفیه می توان برای سالیان سال سلامت دستگاه ها و تجهیزات را تضمین کرد و خیالمان از کارکرد صحیح آن ها در تمام بخش ها راحت باشد.

کمک به محیط زیست با تجهیزات تصفیه فاضلاب و آب

یکی دیگر از مسائل بسیار مهم، جلوگیری از آلودگی محیط زیست است. با گسترش تکنولوژی، رشد صنعت و جمعیت، تعداد کارخانه ها افزایش یافت. موضوع بسیار ناراحت کننده در تمام این سال ها ورود فاضلاب های صنایع، بیمارستان ها و حتی فاضلاب های شهری به طبیعت، رودخانه و دریا بوده است که خطر جدی برای محیط زیست و جانداران به حساب می آید. درصورت استفاده از پکیج های Water Treatment تا حد زیادی می توان جلوی مشکلات آلودگی محیط زیست، کمبود آب و همچنین خرابی تجهیزات کشاورزی را گرفت.

پشگامان تجارت و توسعه پایدار سازنده پیست یخ ایرانمال و نماینده رسمی شرکت Hycor در ایران است. شرکت Hycor در زمینه تجهیزات فیلتراسیوت فاضلاب صنعتی و … فعالیت دارد.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.