اهمیت واحد گردش سیال در صنایع و پتروشیمی

واحد گردش سیال قلب تپنده صنایع پتروشیمی

سیستم گردش سیال در صنعت پتروشیمی، یکی از تجهیزات حیاتی است. این پمپ های گردشی در مراحل و فرآیندهای مختلف، از حمل و نقل نفت خام گرفته تا تمام مراحل تولید مواد شیمیایی، نقش کلیدی دارند. این پمپ با راندمان بالا و عملکرد قابل اعتماد، راه حل های لازم برای تحویل مایع و گاز را برای فرآیندهای پتروشیمی فراهم می کنند. بیایید نگاهی دقیق تر به این تجهیزات صنعتی مهم بیندازیم. در این مقاله به اهمیت واحد گردش سیال در صنایع و پتروشیمی می پردازیم.

 

اهمیت پمپ های گردش سیال در صنایع و پتروشیمی

1- انتقال و فرآوری مایعات و گازها
2- تأمین توان فرآیند
3- حفظ گردش و تعادل سیال
4- تضمین کیفیت و ایمنی محصول

 

کاربرد واحد گردش سیال (Pump Circulation):

پمپ های گردش سیال از مهم ترین قسمت های کارخانه های صنعتی و بخصوص پتروشیمی ها هستند. در ادامه جهت آشنایی بیشتر شما با این سیستم به برخی از کاربردهای مهم آن اشاره می کنیم.

 

فرآیند پالایش نفت:

این پمپ ها در مراحل مختلف فرآیند پالایش نفت از جمله حمل و نقل نفت خام، ذخیره سازی و فرآوری، جداسازی، گوگردزدایی، نمک زدایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

 

تولید مواد شیمیایی:

از فرآیند گردش سیال و پمپ ها در صنعت پتروشیمی جهت حمل و نقل، گردش و تصفیه مایعات و گازها در فرآیند تولید مواد شیمیایی استفاده می شود. به عنوان مثال، در یک راکتور شیمیایی، پمپ ها می توانند واکنش دهنده ها را به راکتور و محصولات را به واحدهای پردازش بعدی برسانند.

 

فرآوری گاز طبیعی:

از این پمپ ها در فرآوری گاز طبیعی نیز استفاده می شود. آنها برای فشرده سازی، انتقال، ذخیره و توزیع گاز طبیعی مایع (LNG) و غیره استفاده می شوند.

 

تجهیزات پتروشیمی:

از واحد گردش سیال برای حمل و نقل و تصفیه مایعات و گازها در تجهیزات مختلف پتروشیمی مانند راکتورهای پلیمریزاسیون، برج های تقطیر، برج های جذب، برج های استخراج، کریستالایزرها و غیره استفاده می شوند.

 

تاسیسات حفاظت از محیط زیست:

در تاسیسات حفاظت از محیط زیست صنعت، پتروشیمی از پمپ های پتروشیمی برای تصفیه فاضلاب، تصفیه گازهای زائد و تصفیه زباله و غیره استفاده می کند که به ارسال فاضلاب و هوای خروجی به تاسیسات تصفیه و اطمینان از جمع آوری و دفع ایمن زباله ها کمک می کند..

 

شرکت پیشگامان تجارت نماینده رسمی شرکت CoolTech فنلاند در ایران می باشد و امکان تأمین تجهیزات Pump circulating stations در ایران برای صنایع را دارا است.

 

ویژگی سیستم های پمپاژ گردشی شرکت کول تک

کول تک این سیستم را بر اساس استفاده از مبردهای حاوی آمونیاک یا فلوئور جهت استفاده در سیستم هایی با دمای متوسط و پایین، و ظرفیت 50-2500 کیلو وات تولید می کند. از این سیستم برای پمپاژ مکانیکی مبرد مایع استفاده می شود.

 

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.