ذهن سالم در بدن سالم است

سلامت ذهن و بدن

3 ژانویه روز جهانی سلامت ذهن و بدن است. این روز فرصتی است جهت یادآوری اهمیت بالای سلامت جسم، ذهن و روحمان. ارتباط بین ذهن، جسم و روح اهمیت بسیار زیادی در سلامت و رفاه انسان دارد، چراکه به قول قدیمی ها ذهن سالم در بدن سالم است.

احساسات، اهداف، تجربیات، باورها، عادات و اعمال ما همگی تأثیر مهمی بر هماهنگی ذهن، بدن و سلامت کلی ما دارند. به همین دلیل است که روز جهانی سلامت ذهن و بدن در سراسر دنیا در آغاز سال جدید جشن گرفته می شود. چه زمانی بهتر از سال جدید برای شروع یک تغییر بزرگ در زندگی؟

این روز، زمان مناسبی است تا با اجرای ایده های جدید برای رشد و سلامتی، در سال آینده، تعهدی دوباره به خودمان در جهت عشق ورزیدن به بدن و ذهن مان داشته باشیم.

Jaya Jaya Myra نویسنده پرفروش، سخنران TEDx و متخصص سلامت ذهن و جسم با استفاده از راهبردهای کل نگری مانند هدف و تمرکز، فیبرومیالژی (اضطراب و افسردگی) اش را بهبود بخشید.

اهمیت روز جهانی سلامت جسم و روح

سلامت ذهن و روح، هزاران سال است که مورد توجه بشر قرار داشته؛ قدرت ذهن انسان بسیار بالا و پیچیده است، و تجربه نشان داده که اگر بتواند به درستی از آن استفاده کند قدرت بی حد و مرزی به وی خواهد داد.
آیا تا به حال افراد، با قابلیت های خارق العاده دیده اید؟ افرادی مثل مرتاض های هندی که با قدرت ذهن و تمرکز، جسمی بسیار قدرتمند دارند و می توانند کارهای خارق العاده ای انجام دهند.
مرتاض ها با وجود ظاهر ضعیفی که دارند،به دلیل بالا بودن قدرت ذهن شان، دارای جسمی بسیار قدرتمند هستند.
طرز فکر، اهداف، باورها، آگاهی، رژیم غذایی، محیط اطراف و … همگی می توانند بر سلامت ذهنی، عاطفی و فیزیکی انسان تأثیر گذار باشند.

راهکار Jaya Jaya Myra در خصوص سلامت ذهن و بدن چیست؟

از متد “WELL” برای ایجاد یک برنامه شخصی جهت داشتن ذهنی سالم استفاده کنید.
Jaya Jaya Myra، روش WELL را برای کمک به افراد، در ایجاد یک ذهنیت مثبت و سالم ایجاد کرد. جذابیت این روش در این است، که هر فردی می تواند آن را بر اساس نیازها، باورها، سبک زندگی و اخلاق خود شخصی سازی کند.

 

معرفی متد WELL:

W (Work Life Harmony) – هماهنگی کار و زندگی
E (Expect/Enable Excellence) – انتظار/ توانایی ساخت بهترین ها
L (Live Your Purpose) – هدف خود را زندگی کنید
L (Love, Not Fear) – عشق، نه ترس

 

منبع:

nationaltoday

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.