13 آبان روز دانش آموز مبارک

روز دانش آموز

در آستانه 13 آبان روز دانش آموز هستیم. نوجوانانی که قرار است فردای ایران را بسازند و پدران و مادران آینده فرزندان این کشور باشند. تمامی رفتارها و کلمات، تأثیر مستقیم در ذهن، روح و رفتارهای آینده این کودکان و نوجوانان دارد.

 

اگر نیاز آینده کشور جوانانی شاداب، با ذهنی آزاد و تحلیلگر است باید از حالا ذهن این نوجوانان پرورش داده شود. هر رفتاری که امروز با این جوانان می شود، نتیجه مستقیم آن در آینده کشور نمود می کند.

 

ممکن است بسیاری از عقاید، رفتارها و حرف های آنان قابل قبول نباشد. اساسا طبق نظریه های روانشناسی کودک و نوجوان ، یکی از راههای یادگیری این قشر از جامعه ، تجربه از اشتباهات یا مواجهه با موقعیت های واقعی زندگی است.

 

دو رویکرد در برابر این کودکان و نوجوانان می شود داشت. رویکرد اول این است که می شود با رفتاری اصولی و بدون تعصب و شناور و منعطف ، راه درست به آن ها نشان داده شود و رویکرد دوم این است که با سرکوب خواسته ها و رفتار هایشان، باعث ایجاد خشم، کینه و تنفر در وجودشان شد.

 

هرگونه عملکرد اشتباه در برابر دانش آموزان این نسل ممکن است باعث نابودی آینده کشور شود. باید بتوان این نوجوانان را با وجود تمام عقایدی که دارند برای آینده کشور حفظ کرد، نه اینکه باعث فرار آن ها از کشور شده و شاهد ثمره آن ها در کشور های دیگر شد. باید از این نیروی جوان در راستای توسعه، پیشرفت و آینده کشور استفاده کرد.

 

قبل از هر اقدامی ابتدا باید از نزدیک با این نسل آشنا شد. چه خواسته ها و توانایی هایی دارند. متاسفانه نظام آموزشی کشور بستر مناسبی را برای دانش آموزان فراهم نکرده است. مهم ترین موضوع برای دانش آموزان در مرحله اول شناخت خودشان است. رسیدن به اگاهی از توانایی های ذاتی و یافتن خلاقیت های فردی آنها بایستی جایگزین آموزش های تکراری و کهنه و بدون بهره وری شود. همچنین به جای تلاش برای تزریق باورهای ایدئولوژیک ، میتوان صرفا با نشان دادن الگوهای متناسب ، باعث تقلید آنها در رفتار روزمره از الگوهای مناسب اخلاقی و اجتماعی شد. باید پذیرفت که کودک امروز با دسترسی به دنیای نامحدود اطلاعات ، صرفا با تبلیغات کلیشه ای ، پذیرای باورها یا اعتقادات مطلوب سیستم آموزشی نخواهد بود.

 

اگر به آن ها کمک شود در همان دوران دانش آموزی به شناخت درستی از خودشان برسند، قطعا در مسیر درست تری قرار میگیرند و آینده درخشان تری خواهند داشت.

 

استفاده از کودکان و نوجوانان در مسیر های ایدئولوژیک و درگیر کردن آنها با مسائل سیاسی ، به نوعی استفاده ابزاری از این نسل است بدون توجه به آینده و خواسته های آن ها . اینکه از امروز ذهن این کودکان و نوجوانان با چنین مسائلی درگیر شود تنها باعث کاهش انرژی و راندمان آن ها می شود.
متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی موجود در کشور و وجود بعضی مسائل، امروزه کودکان و نوجوانان ، به جای مشغول بودن به بازی و سرگرمی های مناسب سن ، درگیر مسائل سیاسی و اقتصادی شده اند که روند مطلوبی نیست .

 

حال اگر آن ها نسبت به شرایط معترض شدند و مطالبه ای داشتند، پاسخ درست و اصولی به آن ها سرکوب نیست. دانش آموزان سرمایه های کشور هستند، وقتی بستر مناسبی برای بروز احساسات و تخلیه هیجانات آنها پیش بینی نشده ، حالا هم نباید در برابرشان ایستاد و پاسخشان را با سرکوب داد.

 

شما دانش آموزان، آینده ایران هستید. آگاه، قوی، مطالبه گر، پرشور و هیجان و با استعداد. شما سرمایه های ایران هستید و ما به شما و شجاعتتان افتخار می کنیم . شما نسلی هستید که در انتظار برای رسیدن به حقوق خود آرام نمیگیرد و برای بدست آوردن آن با تمام وجود تلاش میکنید.

روزتان مبارک.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.