آپارتاید

آپارتاید

آزادی، برابری و عدالت، از حقوق اولیه تمام انسان ها در سراسر دنیا است و بشر در طول تاریخ همواره در حال مبارزه با تبعیض بوده است.
16 دسامبر روز آشتی ، یکی از تعطیلات رسمی در آفریقای جنوبی است. این روز در سال 1995 پس از پایان آپارتاید با هدف وحدت ملی، یکپارچگی و ایجاد آشتی برای کشور ایجاد شد. این روز تا حدودی به منطقه ای که هنوز پس از ده ها سال، بی عدالتی را تجربه می کند، کمک کرده است.

 

نلسون ماندلا و برابری در آفریقا

نلسون ماندلا یک فعال سیاسی ضد آپارتاید و طرفدار آزادی و برابری و عدالت بود که بیشتر عمرش را در راستای این مبارزه صرف کرد و سال ها زندانی شد. او در طول 4 سال ریاست جمهوری توانست جلوی فروپاشی اقتصاد آفریقای جنوبی را بگیرد و قدرت را به سیاه پوستان انتقال و عدالت و برابری را برقرار سازد.

آپارتاید چیست؟

آپارتاید درواقع یک سیستم تفکیک و جداسازی نژادی (جداسازی و تبعیض سیاسی، اجتماعی و اقتصادی علیه اکثریت سیاه پوست) بود که در سراسر آفریقای جنوبی به عنوان بخشی از قوانین تصویب شده توسط حزب ملی بود. در این ایدئولوژی افراد با نژادهای مختلف نمی توانستند در برابری و هماهنگی با یکدیگر زندگی کنند.

 

به باور نگارنده ، هنگامیکه به خود یادآور شویم که در هیچ نقطه از جهان هستی ، هیچ تفاوت و برتری بین انسان ها اعم از جنسیت ، قوم ، نژاد ، باورها و اعقادات و … وجود ندارد ، هیچ حکومتی قادر نخواهد بود که در بین افراد جامعه ، با ایجاد مزایایی برای قشری خاص و ایجاد برتری برای آنها نسبت به دیگر افراد ، بین مردم آن جامعه تفرقه بیندازد و آن ها را در برابر یکدیگر قرار دهد . در واقع هرگونه ایجاد تفکیک و تبعیض در یک جامعه ، نقطه عکس ایجاد اتحاد و وفاق و آشتی ملی بوده و آن جامعه دیر یا زود محکوم به فروپاشی است!

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.