روز جهانی رادیو در جهت کمک به بشریت

روز جهانی رادیو در جهت کمک به بشریت

روز جهانی رادیو، در سال 2011 توسط کشورهای عضو یونسکو اعلام شد و در سال 2012 توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به عنوان روز جهانی به تصویب رسید. در نهایت، 13 فوریه به عنوان روز جهانی رادیو (WRD) نامگذاری شد.

روز جهانی رادیو

رادیو یک رسانه قدرتمند برای بزرگداشت بشریت و بستری برای گفتمان دموکراتیک است. در سطح جهانی، رادیو همچنان پرمصرف ترین رسانه است.
این ویژگی منحصربه‌فرد جهت دستیابی به گسترده‌ترین مخاطبان، به این معنا است که رادیو می‌تواند جامعه ای با انواع فرهنگ، عقیده و … را تشکیل دهد و می تواند فضایی برای تمام صداها، صحبت ها، نمایندگی و شنیده شدن باشد.

ایستگاه‌های رادیویی باید به جوامع مختلف خدمت کنند، برنامه‌ها، دیدگاه‌ها و محتواهای متنوعی را ارائه دهند و تنوع مخاطبان را در سازمان‌ها و عملیات خود منعکس کنند.

بر اساس گزارش های مختلف بین المللی، رادیو همچنان یکی از رسانه های مورد اعتماد و مورد استفاده در جهان است.
امیدواریم از این رسانه در سراسر جهان، جهت انعکاس حرف، عقیده و مشکلات مردم استفاده شود، نه صرفا بستری برای جهت دادن به افکار عموم برای منافع یک دولت، حذب یا گروه.

 

رادیو و صلح در سال 2023

یونسکو در روز جهانی رادیو سال 2023، رادیو را به عنوان ستونی برای جلوگیری از درگیری و ایجاد صلح معرفی می کند.

درگیری مسلحانه بین کشورها یا گروه‌های داخل یک کشور نیز ممکن است به درگیری روایت‌های رسانه‌ای تبدیل شود. این روایت می تواند تنش ها را افزایش دهد یا شرایط را برای صلح حفظ کند.

ایستگاه های رادیویی، در گزارش و اطلاع رسانی به مردم، افکار عمومی را شکل می دهند و روایتی را منتشر می کنند که می تواند بر موقعیت ها و فرآیندهای تصمیم گیری داخلی و بین المللی تأثیر بگذارد.

افزایش استانداردها و ظرفیت های ژورنالیستی رادیو باید به عنوان سرمایه گذاری در صلح تلقی شود.

شرکت پیشگامان تجارت سازنده پیست یخ ایرانمال

ما در این روز از این تریبون جهت معرفی خدماتمان به شما استفاده می کنیم. شرکت پیشگامان تجارت سازنده اولین پیست یخ استاندارد در ایران است.
از اهداف ما ساخت پیست یخ، اتاق برف و … در مجتمع های مختلف در سراسر کشور برای هم میهن هایمان است تا بتوانند در هر نقطه از ایران، از این امکانات بهره مند شوند.

منابع:

unesco

un

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.