سرعت توپ هاکی روی یخ (پوک)

سرعت توپ هاکی روی یخ (پوک)

هاکی روی یخ یک ورزش قدرتی و با سرعت بالاست که باعث می شود درعین هیجان بالایی که دارد خطراتی نیز داشته باشد. شاید دانستن این موضوع برایتان جالب باشد که پوک (توپ هاکی)، می تواند با سرعتی بیش از 105 مایل بر ساعت حرکت کند.
از همین جهت است که بازیکنان هاکی روی یخ همیشه از دید تماشاچیان بسیار درشت اندام به نظر می رسند. اما درواقع چنین نیست و آن ها برای محافظت از خود در برابر خطرات احتمالی لازم است لباس هایی سنگین و با مقاومت بالا در برابر ضربه و … بپوشند.

 

پوک های NHL با چه سرعتی حرکت می کنند؟

سرعت توپ هاکی به عوامل متعددی بستگی دارد. پوک ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند اغلب به سرعتی بالای 100 مایل بر ساعت (160 کیلومتر در ساعت) دست یابند. سرعت آن ها به مهارت، قدرت و سرعت بازیکن، سطح یخ و … بستگی دارد.

 

سریعترین شوت در تاریخ NHL

سریع ترین شوت ثبت شده در تاریخ NHL، سرعت خیره کننده 108.8 مایل در ساعت (175.36 کیلومتر در ساعت) است. این رکورد شکنی توسط زدنو چارا، مدافعی که به خاطر قدرت باورنکردنی اش شناخته می شود، به دست آمد.

 

حوادث ناشی از برخورد Puck در هاکی

حوادث بسیاری به دلیل برخورد پوک در طی این سال ها اتفاق افتاده است و از همین جهت با گذشت زمان توجه به نکات امنیتی و داشتن پوشش مناسب بیشتر شد. به عنوان مثال در سال گذشته یک پسر یچه 11 ساله در سنت یوستاش (شهری اطراف مونترال) به دلیل برخورد پوک به گردنش درگذشت.

یکی از حوادثی که بسیار پرسرو صدا شد برخورد پوک به یکی از هواداران هاکی در 16 مارس 2002 بود. بریتانی نیکول سیسیل در در جایگاه تماشاچیان مسابقه هاکی بود، به دلیل برخورد پوک به شقیقه اش درگذشت.

 

پیست یخ ایرانمال

پیست یخ ایرانمال، که توسط شرکت پیشگامان تجارت ساخته شده است، اولین پیست یخ در ابعاد استاندارد در ایران است که توانسته میزبان بسیاری از مسابقات جهانی شود.

 

پیست یخ

پاتیناژ

 

 

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.