سیستم تهویه مطبوع هوا (HVAC)

سیستم تهویه مطبوع هوا (HVAC)

هجدهمین نمایشگاه ساختمانی BAUMESSE CHEMNITZ 2024 در آلمان برگزار شد. در نمایشگاه کمنیتس به تمامی مراحل ساخت و ساز، متریال و عناصر مهم و نوین پرداخته می شود. این نمایشگاه برای ما بهانه ای شد تا بتوانیم در خصوص تهویه مطبوع از گذشته تا به امروز در ایران صحبت کنیم. دانستن بعضی از این مطالب شاید برایتان جالب باشد. پس با ما همراه باشید.

در گذشته، زمانیکه هنوز کسی با سیستم های تهویه آشنایی نداشت و هنوز هیچ کولر آبی و برقی در دنیا ساخته نشده بود، مردم در ایران، به خصوص مناطق جنوبی از بادگیر استفاده می کردند. این بادگیرها سمبل تمدن ایران ما است. زمانیکه هنوز کسی حتی نمی دانست تهویه مطبوع چیست در ایران بادگیر ها برای تهویه هوا و خنک سازی خانه ها، معادن و … ساخته می شد و مورد بهره برداری قرار می گرفت.

 

سیستم تهویه مطبوع هوا (HVAC)

درواقع HVAC مخفف Heating, Ventilating and Air Conditioning به معنای گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع می باشد.

 

سیستم تهویه مطبوع هوا در پیست یخ ایرانمال

تهویه هوا در پیست یخی که در یک مکان بسته قرار دارد بسیار مهم است. دما باید به صورتی تنظیم شود که یخ آب نشود، تماشاچیان در دمای مطبوعی امکان نشستن و تماشای بازی را داشته باشند، بازیکنان هاکی روی یخ که از لباس های سنگینی استفاده میکنند احساس گرما یا سرمای بیش از حد نداشته باشند و در نهایت این هوا تهویه شود.

در پیست یخ ایرانمال از سیستم تهویه مطبوع هوا شرکت AL-KO آلمان استفاده شده است.
این پیست، اولین پیست یخ در ابعاد استاندارد المپیک ایران بعد از انقلاب می باشد که توسط شرکت پیشگامان تجارت ساخته شده است.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.