نمایشگاه صنعت گردشگری (HOSPITALITY QATAR 2023) در دوحه

نمایشگاه صنعت گردشگری (HOSPITALITY QATAR 2023) در دوحه

یکی از بزرگترین نمایشگاه های خاورمیانه در حوزه صنعت گردشگری از امروز در دوحه برگزار می شود. داشتیم تقویم رویدادهارو چک می کردیم که به این نمایشگاه برخوردیم. نمایشگاه صنعت گردشگری و میهمان نوازی قطر (HOSPITALITY QATAR 2023)…. کمی ذهنمان درگیر شد و ناخواسته درگیر مقایسه و چراهایی شدیم که قطعا برای خیلی از ما در شرایط فعلی ایران ایجاد می شود. یک شبه جزیره گرم و خشک چگونه می تواند تا این حد در صنعت گردشگری از کشور چهارفصل و زیبایی مثل ایران جلوتر باشد!!؟؟

 

گردشگری قطر

شروع کردیم به مطالعه درباره این نمایشگاه و شاهد ارقام و آمارهایی بودیم که بیش از پیش ذهنمان را درگیر خودش کرد. قطر تمرکز بسیار زیادی برروی گردشگری کشورش دارد و همین امر باعث بهبود شرایط اقتصاد و رفاه مردم آن شده است. درحال حاضر صنعت گردشگری در قطر به ارزش 9 میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی کرده اند که تا سال 2026 این عدد به 13.6 میلیارد دلار برسد.

 

گردشگری در ایران

کمی کنجکاو شدیم و خواستیم بدانیم این اعداد و ارقام تا چه حد با ایران متفاوت است و به همین خاطر شروع به بررسی آمار گردشگری ایران کردیم. آمار ناراحت کننده ای بود. در سال 2022 با رشد 3 برابری ورود گردشگر خارجی به ایران، تنها 0.4 درصد از کل سفرهای گردشگری خارجی به مقصد ایران انجام شده است. وقتی این آمارهارو مرور می کردیم زیبایی های ایران شهر به شهر جلوی چشم هایمان آمد. از شمال تا جنوب، از جنگل های شمال کشور گرفته تا کویر مصر و مرنجاب و … .

با وجود بسیاری از مشلات که در ایران وجود دارد مثل آلودگی هوا، ترافیک و … اما امکانات بسیار زیادی هم وجود دارد که می شود در راستای جذب گردشگر استفاده کرد. از پاساژهای مدرن، رستوران های سنتی و لوکس، ورزشگاه های مجهز و …. . به عنوان مثال ایرانمال خود می تواند یک مکان جذاب برای توریست ها باشد مثل خیلی از مراکز خرید مجهزی که در بسیاری از کشورها وجود دارد. از فودکورت، فروشگاه، پیست یخ، سینما و … همگی در یک مجموعه وجود دارد که می تواند گزینه مناسبی برای گذران یک روز کامل در آن باشد.

 

ساخت پیست یخ ایرانمال

شرکت پیشگامان تجارت با ساخت پیست یخ ایرانمال توانسته است در حوزه صنعت گردشگری و همچنین ورزش در ایران گام بزرگی بردارد. ساخت اولین پیست یخ در ابعاد استاندارد بین المللی برای اولین بار در ایران خود یک پیشرفت مهم در صنعت گردشگری و ورزشی در کشور است.

 

هاکی روی یخ

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.