فناوری خنک کننده منطقه ای یا DISTRICT COOLING

فناوری خنک کننده منطقه ای یا DISTRICT COOLING

گاهی به این فکر می کنیم که اگر تکنولوژی تا این حد پیشرفت نمیکرد چه اتفاقی برای بشریت می افتاد!؟ اصلا این پیشرفت خوب بوده یا بد!؟ معمولا به این نتیجه می رسیم که خب مسلما پیشرفت خوبه ولی از طرفی داریم زمین رو نابود می کنیم. یک موضوع جالبی رو شنیده بودیم آن هم این بود که علم تا جایی پیشرفت میکنه که در نهایت خودش خودش رو نابود می کنه. به نظرتون داریم به اون نقطه نزدیک میشیم!؟

این روزها دنیا در حال جنگ برای آب و انرژی هست. از همین جهت همیشه باید برای تمامی اقدامات به فکر مصرف بهینه باشیم. بخصوص در ابعاد بزرگ مثل صنعت، نیروگاه ها و … .

درواقع بخش بزرگی از مصرف انرژی و آب در نیروگاه هاست پس اگر بتونیم از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم می توانیم تا حدودی هم در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کنیم، هم راندمان تجهیزات رو بالا ببریم و هم در حفظ محیط زیست اقدامی کرده باشیم.

 

استفاده از فناوری خنک کننده منطقه ای یا DISTRICT COOLING

پیشگامان تجارت نماینده رسمی شرکت آرانر اسپانیا در ایران است. این شرکت ارائه دهنده فناوریDC است که قابل اجرا در تمامی نیروگاه ها، صنایع و … است. استفاده از این فناوری باعث افزایش بازدهی تجهیزات، کاهش تولید CO2، ذخیره انرژی، افزایش قابلیت اطمینان، بهینه سازی ظرفیت خنک کننده ها، بهبود راندمان و … می شود.

 

فناوری خنک کننده منطقه ای (DC) چیست؟

در فن آوری های DC، انرژی حرارتی به شکل آب سرد از یک منبع مرکزی به چندین ساختمان یا مصرف کننده از طریق شبکه ای از لوله ها توزیع می شود. انرژی خنک کننده از یک برج خنک کننده مرکزی تامین می شود و این امر نیاز به سیستم های جداگانه را در بخش های جداگانه از بین می برد.

 

پیشگامان تجارت سازنده پیست هاکی روی یخ ایرانمال (اولین پیست یخ در ابعاد استاندارد در حال حاضر در ایران)

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.