رونمایی از ورزش کرلینگ در پیست یخ ایرانمال

رونمایی از ورزش کرلینگ در پیست یخ ایرانمال

بالاخره کرلینگ، این ورزش زمستانی جذاب به ایران آمد و در تاریخ 29 آذر 1402 در پیست یخ ایرانمال از آن رونمایی شد. پیست یخ ایرانمال که توسط شرکت پیشگامان و تجارت در سال 98 در ایران راه اندازیی شد برای بازی و مسابقات هاکی مورد استفاده قرار می گرفت. اما دیگر این پیست محدود به ورزش هاکی نیست و امکان برگزاری مسابقات کرلینگ نیز در آن وجود دارد.

 

چه تغییری در پیست باید ایجاد می شد تا بتوان از آن برای کرلینگ بهره برداری کرد؟

پیست هاکی روی یخ و کرلینگ تفاوت کمی با یکدیگر دارند. اولین تفاوت در خط کشی های روی یخ می باشد که باید متناسب با ورزش کرلینگ یا هاکی، برروی یخ ایجاد شود. دومین تفاوت این دو پیست در میزان صیقلی بودن سطح یخ می باشد.

سطح یخ برای پیست هاکی روی یخ باید کاملا صاف، صیقلی و آینه ای باشد اما برای کرلینگ نباید سطح یخ کاملا صیقلی باشد. برای این موضوع روی سطح یخ، قطره های آب پاشیده می شود. با انجماد این قطره های آب رو یخ سنگریزه هایی از یخ ایجاد می شود.

درواقع حرکت سنگ کرلینگ برروی خرده یخ هایی است که ایجاد شده است و این موضوع باعث کاهش اصطحکاک می شود و امکان حرکت سنگ به مسیرهای طولانی تر فراهم می شود.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.