بزرگترین نمایشگاه ساختمانی خاورمیانه Big5 Global

بزرگترین نمایشگاه ساختمانی خاورمیانه Big5 Global

BIG5 بزرگترین و تأثیرگذارترین نمایشگاه صنعت ساختمان در خاورمیانه باقدمت 43 سال است که هر ساله در دبی برگزار می شود. در این نمایشگاه پنج رویداد مرتبط با ساخت و ساز مانند HVAC، مصالح و تجهیزات ساخت و ساز با یکدیگر ادغام شده اند.
این نمایشگاه از 13 تا 16 آذر 1402 در دبی برگزار می شود.

 

HVAC مخفف چیست؟

HVAC مخفف heating, ventilation, and air conditioning به معنای گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع است و به سیستم‌هایی گفته می‌شود که هوای گرم و سرد را در سرتاسر محیط، از خانه‌ها گرفته تا ادارات و استادیوم‌های سرپوشیده، تنظیم و جابه‌جا می‌کنند.

همانطور که گفته شد از سیستم HVAC برای سیستم تهویه استادیوم و پیست های سرپوشیده نیز استفاده می شود. در پیست یخ ایرانمال نیز که توسط شرکت پیشگامان تجارت ساخته شده است نیز از این سیستم استفاده شده است.

هدف اصلی سیستم HVAC کمک به حفظ کیفیت هوای داخلی خوب (IAQ) از طریق تهویه هوا توسط سیستم های فیلتراسیون و حفظ تعادل در دمای محیط است.

 

سیستم HVAC در پیست یخ ایرانمال

پیست یخ ایرانمال در فضای سرپوشیده و محیطی بسته ساخته شده است و همین امر باعث می شود پیچیدگی هایی در خصوص پیاده سازی سیستم های تهویه وجود داشته باشد. این پیچیدگی به این دلیل است که دمای محیط در مجاورت پیست یخ باید به گونه ای باشد که یخ پیست آب نشود، درعین حال بازیکنان هاکی با لباس های سنگین و گرمی که دارند احساس راحتی داشته باشند و تماشاچیان که در اطراف پیست نشسته اند از هوای مطبوع برخوردار باشند.
سیستم هواساز هوای مورد نیاز داخل سالن را تأمین کرده و به علت اختلاف دمایی که وجود دارد مانع از ایجاد ناراحتی برای بازیکنان و تماشاگران شده و باعث حفظ دمای مناسب سالن میگردد.

 

نورپردازی پیست یخ ایرانمال

نور عاملی بسیار مهم و تأثیر گذار در تمامی اماکن بخصوص سالن های ورزشی است. در همین راستا شرکت پیشگامان با همکاری شرکای بین المللی خود که سابقه بسیار طولانی در مهندسی و تجهیز سیستم های نور و صدای اماکن مهم از جمله استادیوم WEMBLY و PARK ALLIANZ لندن ، فرودگاه شارل دوگل پاریس ، فرودگاه مونیخ و … دارند، نورپردازی این مجموعه را انجام داده است.

 

اطلاهات بیشتر در رابطه با هاکی روی یخ

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.