گاز اتیلن اکساید و خطر مرگ

گاز اتیلن اکساید و خطر مرگ

گاز اتیلن اکساید مثل یک قاتل خاموش و بی سروصدا هست. استنشاق آن می تواند عوارض جبران نشدنی برای انسان داشته باشد و حتی باعث مرگ شود. متاسفانه گاهی افراد به این موضوع توجه نمی کنند. شاید هم شرایط اقتصادی نابسامان باعث شده است که همه به دنبال سود بیشتر باشند و فقط به دنبال کالای ارزان.

اما وقتی صحبت از سلامت و جان با ارزش انسان ها می شود دیگر نباید فقط به دنبال منافع بود. این دیگر سلامتی یک انسان است و وقتی به طور قطع می دانیم که استفاده از سیلندرهای غیر استاندارد چینی چه عواقبی ممکن است داشته باشد نباید به سراغ آن ها رفت.

گاز اتیلن اکساید در صنایع بسیاری از جمله تولید ضد یخ، پلی‌استر، جت اسکی، توپ‌های ورزش بولینگ و … کاربرد دارد. اما یکی از مهم ترین مصارف آن در صنعت پزشکی است.

از گاز اتیلن اکساید برای استریل کردن تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و کالاهای بهداشتی که حساس به حرارت هستند و امکان ضدعفونی کردن آن ها در دمای بالا وجود ندارد استفاده می شوند. درواقع ماسک های یکیار مصرف، گان، کیسه خون، سر سوزن و بسیاری از کالاهای دیگر پس از تولید،، برای ضدعفونی شدن به این گاز نیاز دارند.

برای این مصارف نیز، نیاز است که اتیلن اکساید در یک سیلندر مطمئن نگهداری شود و در مواقع نیاز مورد بهره برداری قرار گیرد. اگر سیلندر سالم نباشد، ممکن است گاز نشت کند و چون این گاز فاقد رنگ و بو می باشد حتی متوجه نشت آن نمی شویم.

پیشگامان تجارت و توسعه پایدار تنها شرکت ایرانی است که پس از تحریم ها شروع به ساخت سیلندر های اتیلن اکساید استاندارد در ایران کرد. این سیلندرها پس از طی مراحی تست کیفیت و حصول اطمینان از عدم نشت آن به مجموعه ها تحویل داده می شود.

خوشحالیم که در تمام این سال ها مجموعه های بسیاری همچون شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، سوپا، صفا طب، عطا طب و … از مشتریان ما هستند.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.