نمایشگاه گردشگری و مراکز تجاری

قطب شمال در قلب مراکز تجاری

چهارشنبه 31 خرداد 1402 شروع نمايشگاه بین المللي و جشنواره تخصصي صنايع دستي و گردشگری در محل دائمی نمایشگاه های تهران است.

 

قطب شمال در قلب مراکز تجاری

مراکز تجاری در سراسر دنیا به عنوان یکی از قطب های صنعت گردشگری به حساب می آیند. امکانات تفریحی و رفاهی این مجموعه ها علاوه بر مراکز خرید، می تواند از جاذبه های آن ها باشند. پیست یخ ایرانمال در حال حاضر یکی از جاذبه های گردشگری بسیار محبوب مجموعه ایرانمال می باشد.

شرکت پیشگامان تجارت به عنوان سازنده پیست یخ ایرانمال، اولین پیست یخ استاندارد کشور، که قسمت مهمی از صنعت گردشگری ایران شده است این رویداد را اطلاع رسانی می کند.

گردشگری در ایران

گردشگری به عنوان یک صنعت پر رونق، نقش به سزایی در توسعه و رشد اقتصادی کشورها دارد. با تأکید بر این نکته می توان گفت که پیست یخ ایرانمال یک طرح گردشگری بی نظیر در تاریخ کشور است که نه تنها به پیشرفت ورزش هاکی و علاقمندان به حوزه کمک کرده است و باعث کسب مقام ایران در دنیا شده است بلکه از طریق جذب گردشگر , به رشد اقتصادی منطقه و ایجاد فرصت های شغلی کمک می کند.

اهداف اصلی صنعت گردشگری در همه کشورها شامل اشتغالزایی، ارزآوری و درآمدزایی است.

این سه هدف می‌توانند به‌عنوان مثلث صنعت گردشگری نامیده شوند. علاوه بر این، صنعت گردشگری اهداف فرعی دیگری نیز دنبال می‌کند از جمله رونق فعالیت‌های اقتصادی، رونق صنایع داخلی، گسترش همکاری‌های بین‌المللی و غیره.

 

تأثیر صنعت گردشگری بر اقتصاد کشور

تأثیر صنعت گردشگری بر رشد اقتصادی کشورها به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم مشاهده می‌شود.

اثر مستقیم: هرچه تعداد ورود گردشگران بین‌المللی به یک کشور افزایش یابد، درآمد حاصل از آن نیز افزایش می‌یابد.

اثر غیرمستقیم: با رونق گردشگری و به دلیل تعامل و فعالیت بیشتر با سایر فعالیت‌های اقتصادی، صنایع دیگر نیز رونق می‌گیرند و به آن خدمات ارائه می‌دهند.

متأسفانه سهم ایران از درآمد جهانی گردشگری کمتر از یک درصد است.

امیدواریم با توجه به پتانسیل‌های بسیاری که ایران از نظر اقلیم و جاذبه‌های گردشگری دارد، شاهد رشد صنعت گردشگری در این کشور باشیم.

 

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.