تولد هشت سالگی عضویت در اتاق بازرگانی تهران

تولد هشت سالگی عضویت در اتاق بازرگانی تهران

امروز هشتمین سالگرد عضویت شرکت پیشگامان تجارت در اتاق بازرگانی تهران است. اگر علاقمند به دانستن مختصری از تاریخچه اتاق بازرگانی تهران هستید ، با ما همراه باشید تا در ادامه به این موضوع بپردازیم.

 

تاریخچه اتاق بازرگانی تهران

در اواخر سدهٔ سیزدهم، محمدحسن امین‌الضرب به‌عنوان نماینده‌ هیئت تجار تهران، با حمایت گسترده بازرگانان، موفق به جلب نظر موافق ناصرالدین شاه شد و مجلس وکلای تجار ایران تأسیس گردید که شاه در مردادماه سال ۱۲۶۳ خورشیدی اساسنامه آن را تأیید کرد.

 

این اتاق تا امروز، با راه‌اندازی اتاق‌های مشترک با کشورهای دیگر، برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، تلاش برای شناسایی بازار و کالاهای صادراتی ایران، برقراری ارتباط با اتاق‌های بازرگانی سایر کشورها، ایجاد هماهنگی و همکاری بین بازرگانان و صاحبان صنایع، معادن و کشاورزان، نقش مهمی در توسعه صادرات و ترویج محصولات و بازارهای ایران به دیگر کشورها را ایفا کرده است.

 

همچنین، اتاق بازرگانی تهران به اهداف دیگری نیز پرداخته است، از جمله ایجاد و اداره‌ مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی، ساماندهی اتحادیه‌های صادراتی و وارداتی و سندیکاهای تولیدی و خدماتی، برگزاری دوره‌های کاربردی در رشته‌های بازرگانی، صنعتی، معدنی و خدماتی که می‌تواند به طور چشم‌گیری در توسعه کسب و کارها و در نهایت وضعیت اقتصادی کشور تأثیرگذار باشد.

 

پیشگامان تجارت سازنده پیست یخ ایرانمال و همچنین نماینده رسمی شرکت های Hycor  و Cooltech در ایران است.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.