تجربه اسکیت سرعت روی یخ در پیست یخ ایرانمال

تجربه اسکیت سرعت روی یخ در پیست یخ ایرانمال

اسکیت سرعت و سایر مسابقات به ما این مفهوم را نشان می دهند که حتی صدم ثانیه می تواند سرنوشت یک فرد را تغییر دهد. نفر اول و  دوم در مسابقات فقط چند صدم ثانیه با یکدیگر تفاوت دارند اما سرنوشت آنان بخاطر همین زمان اندک با یکدیگر تفاوت بسیاری پیدا می کند.

زمان مهم ترین دارایی ما انسان ها است. هر ثانیه اش رو باید قدر بدونیم. گاهی ممکنه با چند ثانیه تأخیر بازنده بخشی از زندگی باشیم. به نظرم هر بازی و ورزشی به ما یه چیزیو آموزش میده. استقامت، شکست ناپذیری، تلاش و … . اسکیت سرعت هم یکی از همان ورزش ها است. به ما یاد میده هر ثانیه از زندگی چقدر میتونه ارزشمند باشه.

 

اسکیت سرعت روی یخ

شاید این ورزش کمی برایتان جدید و نا آشنا باشد اما یکی از ورزش های با قدمت در کشور های اروپایی است که طرفدارای زیادی هم داره. قسمت مهم این ماجرا هم این هست که الان حدود 4 سال هست که با ساخت پیست یخ ایرانمال امکان تجربه این ورزش در داخل ایران نیز وجود دارد.

 

معرفی انواع اسکیت سرعت

اسکیت سرعت یک شکل رقابتی از اسکیت روی یخ است که در آن رقبا در طی مسافت مشخصی روی اسکیت با یکدیگر مسابقه می دهند. انواع اسکیت سرعت عبارت است از:

1- اسکیت سرعت در مسیر طولانی (long track speed skating)
2- اسکیت سرعت در مسیر کوتاه (short track speed skating)
3- اسکیت سرعت ماراتن (marathon speed skating)
اتحادیه بین‌المللی اسکیت (ISU)، اسکیت در مسیرهای طولانی را «اسکیت سرعت» و مسیر کوتاه را «اسکیت مسیر کوتاه» می‌نامد.

 

اندازه پیست یخ اسکیت سرعت

بیشتر مسابقات اسکیت سرعت در یک مسیر بیضی شکل برگزار می شوند، اما استثناهایی وجود دارد. اندازه های این بیضی متفاوت است. در اسکیت سرعت short track، پیست باید بیضی شکل 111.12 متر باشد، در حالی که اسکیت سرعت long track از یک پیست 400 متری استاندارد شده استفاده می کند.
با توجه به ابعاد پیست یخ اسکیت Short Track امکان برگذاری این مسابقات در پیست یخ ایرانمال، با تغییر خط کشی های موجود روی آن وجود دارد.

 

اولین فدراسیون ورزش های زمستانی در دنیا

یک فدراسیون بین المللی در سال 1892 تأسیس شد که اولین فدراسیون برای هر ورزش زمستانی بود. این ورزش در هلند، نروژ و کره جنوبی از محبوبیت زیادی برخوردار است. پیست های بین المللی برتر در تعدادی از کشورهای دیگر از جمله کانادا، ایالات متحده، آلمان، ایتالیا، ژاپن، روسیه، قزاقستان، چین، بلاروس و لهستان وجود دارد.

 

ویژگی اسکیت Ice Speed Skating

کفش اسکیت بازی هاکی با اسکیت سرعت کاملا متفاوت است. در اسکیت سرعت ، شبیه کفش است و برخلاف اسکیت هاکی ساق ندارد.
طول تیغه ها بسته به سن و قد اسکیت باز بین 30 تا 45 سانتی متر است.

 

تاریخچه اسکیت سرعت

اسکیت سرعتی روی یخ به بیش از یک هزار سال در شمال اروپا، به ویژه اسکاندیناوی و هلند بر می گردد، جایی که بومی ها به کفش های خود استخوان اضافه می کردند و از آن برای حرکت برروی رودخانه ها، کانال ها و دریاچه های یخ زده استفاده می کردند.
در سال 1592، شخصی از اسکاتلندی اولین اسکیت با یک تیغه آهنی طراحی کرد.

 

با این حال، اسکیت روی یخ محدود به هلند و اسکاندیناوی نبود. در سال 1592، یک اسکاتلندی اسکیتی با یک تیغه آهنی طراحی کرد.
این اسکیت های آهنی بودند که باعث گسترش اسکیت به ویژه اسکیت سرعت شدند. در سال 1642، اولین باشگاه رسمی اسکیت (باشگاه اسکیت ادینبورگ) متولد شد.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.