معرفی پکیج های تبرید در پتروشیمی به مناسبت نمایشگاه بین المللی نفت و گاز

معرفی پکیج های تبرید در پتروشیمی

2 روز دیگر شروع نمایشگاه بین المللی نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی ایران اُیل شو (iran oil show) در محل دائمی نمایشگاه های تهران است. به بهانه این نمایشگاه به معرفی پکیج های تبرید و صنعت تبرید در پتروشیمی می پردازیم.

از نظر اهمیت استراتژیک، صنعت تبرید یک صنعت زیرساختی است که نقش مهمی در صنایع و فرآیندهای صنعتی متعدد ایفا می کند. صنایع پتروشیمی، شیمیایی و پالایش نفت به سیستم های تبرید در مقیاس بزرگ نیاز دارند.

 

چه فرایندهایی در صنعت پتروشیمی به پکیج های برودتی (refrigeration package) نیاز دارند؟

جداسازی گازها با مایع شدن یک گاز (Separation of gases by liquefaction of a gas)
متراکم کردن گازهای خروجی از یک مخزن مایع (Condensing exhaust gases from a liquid tank)
نگهداری مایعات در دمای پایین (Storage of liquids at low temperature)
کنترل رطوبت مواد هیگروسکوپی (Moisture control of hygroscopic materials)
انجماد ماده از محلول (Solidification of matter from solution)
حذف حرارت در تبدیلات شیمیایی (Heat removal in chemical transformations)

تبرید صنعتی چیست؟

تبرید صنعتی را می توان به عنوان تجهیزات و لوازم جانبی پیش بینی شده برای حذف گرما از فرآیندها یا مواد در مقیاس بزرگ و کاهش دما به مقدار دلخواه تعریف کرد. بسته به پارامترهای مختلف مانند مقیاس تولید، اختلاف دما، دقت یا دمای مورد انتظار، روش‌های متعددی برای تبرید صنعتی استفاده می‌شود.

 

کاربرد پکیج های تبرید

تبرید صنعتی از سال های اولیه قرن بیستم از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. از لحاظ تاریخی، صنایعی مانند مواد غذایی و آشامیدنی، داروسازی یا پتروشیمی، به کمک سیستم های Refrigerator به پیشرفت‌های مهمی دست یافتند.

در صنایعی که فرآیندهای زیستی در آن دخیل هستند، محصولات و فرآیندها باید در شرایط ایده آل ایجاد و ذخیره شوند تا حداکثر بازده در واکنش ها به دست آید یا از پوسیدگی محصولات جلوگیری شود.

همچنین حفظ شرایط ایمن در فرآیند یا محصول جهت جلوگیری از حوادث، از دیگر کاربری های این پکیج می باشد. به عنوان مثال در ترکیبات با نقطه جوش کم.

از دیگر کاربری این پکیج ها نیز می توان به خنک کردن محیط های مختلف از جمله صنایعی که مقادیر زیادی گرما تولید می‌کنند یا جهت خنک سازی تجهیزاتی که نیاز به دفع گرمای تولید شده دارند.

 

استفاده از برج‌های خنک‌کننده در کارخانه های پتروشیمی

صنایع تولیدی، فرآوری شیمیایی و پالایش نفت و گاز از برج‌های خنک‌کننده و سایر تجهیزات برای خنک‌کردن آب در عملیات خود استفاده می‌کنند.
با گسترش صنایع، افزایش نیاز جامعه و همچنین شرایط زیست محیطی، تقاضا جهت سیستم های تبرید افزایش می یابد. این فناوری روز به روز در حال بهبود و پیشرفت است.

شرکت پیشگامان تجارت نماینده رسمی شرکت کول تک (cooltech) فنلاند در ایران است. این شرکت در زمینه مونتاژ، ساخت و به روزرسانی سیستم های صنعتی سرمایش، تبرید و چیلرهای صنعتی فعالیت دارد.

 

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.