زیباترین پیست یخ دنیا متعلق به چه کشوری است؟

زیباترین پیست یخ دنیا متعلق به چه کشوری است؟

یادتونه گوشی نوکیا قدیمیارو؟ بهشون میگفتیم گوشکوب و چقدر داشتنش باکلاس بود!! اون گوشیا اون زمان از فنلاند میومد. کی فکرشو میکرد بعد از گذشت اینهمه سال یک پیست یخ تو ایران ساخته بشه و بخاطرش مربی هاکی از فنلاند بیاد ایران!؟

مربیان هاکی روی یخ فنلاند در ایران

حضور این دو مربی هاکی روی یخ فنلاندی درواقع برای اردوی آمادگی تیم ملی هاکی روی یخ آقایان و بانوان کشور می باشد و قرار است تیم ملی کشور زیر نظر این دو مربی برای مسابقات تمرین کنند و آن ها نکات فنی و تخصصی را به بازیکنان و همچنین مربی های هاکی روی یخ اعلام کنند.

فنلاند یکی از موفق ترین تیم های ملی هاکی روی یخ در جهان می باشد و در رنکینگ 2023 بین الملل که توسط فدراسیون جهانی هاکی اعلام شده است تیم هاکی روی یخ آقایان فنلاند جایگاه دوم پس از کانادا را دارد و تیم بانوان فنلاند در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

پیست یخ ایرانمال یکی از زیباترین و حرفه ای ترین پیست های یخ در دنیا است. این پیست میزبان دو مربی بزرگ و معروف به نام های سامی کارپینن Sami Karppinen و یوکا کاسیووری Jukka Kuusivouri از فنلاند است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یوکا کاسیووری، مربی دروازه بانان هاکی روی یخ ایرانمال را زیباترین پیست یخ دنیا تلقی کرده است.

نظر سامی کارپینن درباره تیم هاکی روی یخ ایران:

این مربی که بسیار از دیدن تیم حرفه ای هاکی روی یخ ایران و همچنین پیست یخ ایران مال شگفت زده شده بود درباره تیم گفت:
“به هیچ وجه تصور نمی‌کردم با بازیکنانی در این سطح توانایی و آشنا با ظرافتهای این ورزش مواجه شوم»
“عکس‌های پیست یخ ایران‌مال را قبل از ورود به ایران دیدم و باور نمیکردم که چنین پیست مجهز و زیبایی را ببینم. علاوه براین از عظمت مجموعه ایران مال بسیار شوکه شدم شاید در کشور من ۱۰ مرکز خرید در کنار هم به بزرگی ایران مال نباشند. علاوه بر این با ارسال تصاویر ایران‌مال برای هموطنانم آنها را به بازدید از این مجموعه ترغیب می‌کنم”

نظر یوکا کاسیووری درباره تیم هاکی روی یخ ایران:

یوکا کاسیووری مربی دروازه بانان هاکی است که درباره پیست یخ ایرانمال چنین گفته است: “تاکنون به بیش از ۴۳ کشور جهان سفر کرده‌ام و پیست یخ ایران‌مال را زیباترین پیست یخ دنیا می‌دانم”

 

international ice hockey federation

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.