نمایشگاه IWEX و اهمیت مدیریت پسماند در ایران

نمایشگاه IWEX و اهمیت مدیریت پسماند در ایران

با افزایش جمعیت و گسترش تولید پسماند به شدت افزایش یافت و این موضوع به یکی از بزرگترین دغدغه ها برای دولت ها تبدیل شد. در سال حدود 20000000 تن زباله جامد (600-700 گرم در روز به ازای هر نفر) تولید می شود. این حجم بسیار قابل توجهی است که اگر راهکار مناسبی برای آن ایجاد نشود می تواند محیط زیست را نابود کند.
حدود 5% این زباله ها بازیافت، 2% از آن به صورت بهداشتی دفن می شود و بقیه آن بدون تغییر دفن می شود.

 

اهمیت راه حل های پایدار برای مدیریت پسماند در ایران را اعداد و ارقام زیر به طور کامل نمایش می دهد:

پتانسیل سرمایه گذاری در زمینه های مدیریت پسماند، 60 میلیون تن زباله ساختمانی، 50000 تن گازهای گلخانه ای و 10000000 مترمکعب شیرابه از محل های دفن زباله در سال است. از همین جهت سالانه نمایشگاه IWEX در ایران برگزار می گردد. IWEX یک نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین آلات و صنایع وابسته در ایران/تهران است که امسال از تاریخ 2 تا 5 بهمن در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود.

شروع اقدامات محیط زیستی در عسلویه برای پسماندهای پتروشیمی ها

به دستور دولت سیزدهم قرار است تا پایان سال 1404 پساب پتروشیمی ها به صفر برسد و گاز فلر جمع آوری شود. همانطور که همه می دانید عسلویه به عنوان میدان گازی مشترک بین ایران و قطر است. وجود تعدای بالای پتروشیمی و پالایشگاه ها در این منطقه باعث شده است که هوا، آب و خاک این منطقه به دلیل وجود پساب های صنعتی و … بسیار آلوده شود.

 

استفاده از تجهیزات فیلتراسیون فاضلاب صنعتی

شرکت پیشگامان تجارت نماینده رسمی شرکت Hycor در ایران است. این شرکت ارائه دهنده تجهیزات تصفیه فاضلاب صنعتی است. این موضوع می تواند کمک بسیار بزرگی به مدیریت فاضلاب صنایع و همچنین مردم کند.
استفاده از فیلتراسیون فاضلاب صنعتی علاوه بر کمک به مدیریت پسماند، کمک بزرگی به حفظ محیط زیست، افزایش بازدهی تجهیزات صنعتی و مهم تر از هر چیز به مدیریت آب می کند.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.