شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته

نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، از 18 الی 21 بهمن ماه 1401 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگذار می شود. برگزار کننده این نمایشگاه، شرکت نمایشگاهی آوای موفق ایرانیان می باشد.

 

شرکت کنندگان شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته

تمامی شرکت های هواپیمایی، آژانس های گردشگری و تمامی صنایع و مجموعه هایی که به نوعی با گردشگری و توریست در ارتباط هستند حضورشان در این نمایشگاه پیشنهاد می شود.
امسال نیز مانند سال های گذشته قطعا شاهد حضور شرکت کنندگانی از کشور های همسایه مانند دبی، ترکیه و … خواهیم بود.

 

نقش شرکت پیشگامان تجارت در صنعت گردشگری و توریست

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار، سازنده اولین پیست یخ استاندارد در ایران است. همچنین قادر به ساخت انواع مجموعه های تفریحی گردشگری مبتنی بر برف و یخ در پروژه های تجاری، ورزشی، تفریحی و … می باشد.
داشتن یک پیست هاکی استاندارد، اتاق برف یا پیست کارتینگ یخ در هرکجای دنیا و در هر مجموعه ای برای افراد و توریست ها جذاب و منحصر به فرد است.

 

مشکلات صنعت گردشگری در ایران

همانطور که گفته شد، صنعت گردشگری، می تواند باعث رشد اقتصاد کشور شود. اما این در صورتی است که کشور، روابط دوستانه ای با سایر کشور های دنیا داشته باشد و افراد از سرمایه گذاری در کشورمان احساس امنیت کنند.
متأسفانه این روزها شاهد وضعیت مساعدی از صنعت گردشگری در کشور نیستیم. ایران زیبایی های بسیار دارد و کشوری چهارفصل است. از یک طرف کوه، از طرفی دریا و از طرفی جنگل های انبوه و … .
امید داریم این شرایط بهبود یابد و بتوانیم شرایط اقتصادی رو به رشدی را با ورود توریست ها به کشور داشته باشیم.

 

حضور در نمایشگاه شهر گردشگر و رونمایی پیست یخ

در سال 1397 شرکت پیشگامان تجارت در نمایشگاه شهر گردشگر که در ایرانمال برگذار شد حضور به عمل آورد و در این نمایشگاه پیست یخ کوچکی را به نمایش گذاشت.

پیشگامان تجارت سازنده و مجری پروژه پیست یخ ایرانمال (اولین پیست یخ استاندارد در ایران) است.

 

اهمیت صنعت گردشگری و توریست برای کشور

گردشگری برای موفقیت، رشد و بهبود اقتصاد در سراسر جهان حیاتی است و مزایای بسیاری دارد. توریست و گردشگری درآمد اقتصاد را افزایش می دهند، هزاران شغل ایجاد می کنند، زیرساخت های یک کشور را توسعه می دهند و همچنین باعث تبادل فرهنگ می شوند.

رشد اقتصادی برای تمامی کشور ها دارای اهمیت است و نقش صنعت گردشگری در این رشد اقتصادی بسیار زیاد است به طوری که رقابت بسیار زیادی با کسب و کارهای بزرگ در جهان مانند صنعت پتروشیمی، خودروسازی، ساختمان و صنایع غذایی دارد.

گردشگری در سراسر دنیا سه هدف اصلی دارد: 1- اشتغالزایی 2- ورود ارز به کشور 3- درآمدزایی

 

وضعیت صنعت گردشگری در ایران

ایران به دلیل داشتن فرهنگ و تمدن چند هزار ساله، بنا و مکان های تاریخی بسیار زیبا، شرایط اقلیمی و تنوع آب و هوایی، جزء چند کشور اول جهان است. اما متأسفانه، به طور درست از این امکانات استفاده نشده است و تقریبا بیشتر درآمد کشور از طریق صادرات نفت خام است.

این درحالی است که کشورهای همسایه، که نه از نظر شرایط اقلیمی و آب و هوایی و نه از نظر تمدن، فرهنگ و مکان های دیدنی همانند ایران نیستند، توانسته اند درآمد ارزی بسیار بالایی از صنعت توریسم و گردشگری داشته باشند و رشد کنند.

 

مقایسه درآمد ارزی ایران و کشورهای همسایه از صنعت توریسم و گردشگری

در این قسمت ما مبنا را سال 2018 درنظر گرفته ایم و دلیل آن آخرین آمار دقیقی است که از ایران وجود دارد.
در ادامه درآمد ایران و کشورهای همسایه را به ازای هر توریست بررسی می کنیم.

 

ایران:

به طور کلی در این سال 7.30 میلیون توریست وارد ایران شده است که به ازای هرنفر 720 دلار وارد کشور شده. به طور کلی درآمد ارزی ایران از توریست 5.25 میلیارد دلار بوده است.

 

امارات:

به طور کلی در این سال 23.09 میلیون توریست وارد امارات شده است که به ازای هرنفر 1499 دلار وارد کشور شده. به طور کلی درآمد ارزی امارات از توریست 38.41 میلیارد دلار بوده است.

 

عربستان:

به طور کلی در این سال 17.57 میلیون توریست وارد عربستان شده است که به ازای هرنفر 966 دلار وارد کشور شده. به طور کلی درآمد ارزی عربستان از توریست 16.97 میلیارد دلار بوده است.

 

عمان:

به طور کلی در این سال 3.24 میلیون توریست وارد عمان شده است که به ازای هرنفر 886 دلار وارد کشور شده. به طور کلی درآمد ارزی عمان از توریست 2.87 میلیارد دلار بوده است.

 

قطر:

به طور کلی در این سال 1.82 میلیون توریست وارد قطر شده است که به ازای هرنفر 8378 دلار وارد کشور شده. به طور کلی درآمد ارزی قطر از توریست 15.24 میلیارد دلار بوده است.

سهم ایران از درآمد ارزی جهان

اگر بخواهیم سهم ایران از درآمد ارزی جهان را بررسی کنیم باید بگوییم که بر اساس آخرین آمارها تا قبل از شیوع ویروس کرونا بالاترین درآمد سالانه ایران از صنعت گردشگری 12 میلیارد دلار بوده است.
درواقع به معنای کمتر از 1 درصد (0.8 درصد) از درآمد گردشگری جهان.

 

منبع:

namayeshgahha

flightio

farhikhtegandaily

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.