سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی هدیه ای به طبیعت

سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی هدیه ای به طبیعت

سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی و خانگی نقش بسیار مهمی در حفظ محیط زیست، سلامت انسان ها و جانداران دارد. خوشحالیم که توانسته ایم با انتقال دانش، تکنولوژی و تجهیزات با تکیه بر روش‌های فرآوری و تصفیه روز دنیا، از شرکت Hycor در این راستا قدمی برداریم.
در ادامه تأثیر سیستم های تصفیه فاصلاب بر محیط زیست را با جزئیات بررسی می کنیم.

درباره شرکت Hycor

HYCOR UTILITIES یک شرکت تخصصی در زمینه تولید و اجرای تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد. این شرکت با 25 سال سابقه در بازار جهانی، توانسته بیش از 500 پروژه موفق در سراسر جهان اجرا کند.

سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی چه تأثیراتی بر محیط زیست و طبیعت دارند؟

سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی و خانگی می‌توانند تأثیرات متنوعی بر موجودات زنده داشته باشند، به طور کلی می‌توان گفت که این تأثیرات به نحوه عملکرد و کیفیت سیستم تصفیه، نوع مواد آلاینده و شرایط زیست محیطی بستگی دارد.

1- حفظ منابع آب:

کمبود آب یک چالش جهانی است که بسیاری از مناطق دنیا با آن مواجه هستند. برخی از عواملی که منجر به این کمبود می‌شوند شامل تغییرات اقلیمی، استفاده بیش از حد از منابع آب، صنعت و شهرنشینی هستند. کره زمین نیز با این چالش روبرو است، به خصوص در مناطقی که آب شیرین به سختی یافت می‌شود.
یکی از راه‌حل‌هایی که برای مقابله با کمبود آب در کره زمین ارائه شده است، استفاده از سیستم‌های تصفیه فاضلاب و پکیج های فرآوری آب (water treatment) است. این سیستم‌ها می‌توانند فاضلاب را تصفیه کرده و آن را برای استفاده دوباره به کار بگیرند. این روش، در کاهش مصرف منابع آب تأثیر گذار است.

2- فاضلاب تهدیدی برای موجودات زنده:

این سیستم ها به وسیله فرایندهای شیمیایی و بیولوژیکی، مواد آلاینده را از فاضلاب حذف می‌کنند و باعث کاهش آلودگی محیط زیست می‌شوند. این کاهش آلودگی می‌تواند بر زندگی موجودات زنده در محیط زیست، مثل جانوران آبزی و … تأثیر گذار باشد.
همچنین این سیستم ها به حفظ تنوع زیستی کمک می کنند. این به معنی حفظ تعادل طبیعی در جریان زندگی موجودات زنده است.

3- کاهش آلودگی:

سیستم های تصفیه می توانند به کاهش آلودگی زیست محیطی کمک کنند. زباله ها، مواد شیمیایی و فاضلاب های صنعتی اگر برای طولانی مدت در محیط زیست باشند، می توانند به ایجاد بیماری و آلودگی منجر شوند. با استفاده از سیستم های تصفیه، این مواد قبل از بازگشت به محیط زیست، تصفیه و به حداقل رسانده می شوند.

شرکت پیشگامان همکار رسمی شرکت Hycor در ایران.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.