اندازه استاندارد پیست هاکی روی یخ

اندازه استاندارد پیست هاکی روی یخ

پیست هاکی روی یخ زمینی مستطیل شکل با گوشه‌های گرد و دیوارهایی به ارتفاع 1.22 متر می‌باشد که با صفحاتی احاطه شده است. جالب است بدانید دو اندازه استاندارد برای پیست هاکی روی یخ وجود دارد. یکی عمدتاً در آمریکای شمالی استفاده می‌شود که به اندازه NHL نیز شناخته می‌شود، دیگری در اروپا و مسابقات بین‌المللی استفاده می‌شود که به عنوان اندازه المپیک یا IIHF شناخته می‌شود. پیست یخ ایرانمال نیز که توسط شرکت پیشگامان تجارت ساخته شده نیز براساس اندازه المپیک یا IIHF است که امکان برگزاری مسابقات بین‌المللی در آن وجود دارد.

حال این دو چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ در ادامه این مطلب هرکدام از این تفاوتها را به‌طور خلاصه توضیح می‌دهیم.

اندازه بین‌المللی پیست یخ

پیست هاکی روی یخ در سایر نقاط جهان از مشخصات فدراسیون بین المللی هاکی روی یخ (IIHF) پیروی می کند که 60.0 در 30.0 متر با شعاع گوشه 8.5 متر است. برای بازی هاکی روی یخ نیز دو دروازه با فاصله 4 متری از انتهای زمین و 22.86 متری از خطوط آبی زمین فاصله دارند. همانطور که گفته شد این ابعاد در اروپا و مسابقات بین المللی استفاده می شود که به ابعاد استاندارد المپیک ((IIHF شناخته می‌شود.

ابعاد استاندارد پیست یخ در آمریکای شمالی

بیشتر پیست های آمریکای شمالی از مشخصات لیگ ملی هاکی (NHL) پیروی می‌کنند. ابعاد استاندارد پیست هاکی روی یخ در NHL 60.96 متر در 25.9 متر، با شعاع گوشه 8.5 متر می باشد. هر خط دروازه 3.4 متر از صفحات انتهای پیست، 22.9 متر از خطوط آبی و 15.2 متر از یکدیگر فاصله دارند.

ابعاد پیست یخ در آمریکا براساس پیست‌ویکتوریا

پیست یخ ویکتوریا، پیستی سرپوشیده با یخ‌طبیعی در مونترال، کبک، کانادا بود. این پیست که در سال 1862 افتتاح شد، در آغاز قرن بیستم به عنوان “یکی از بهترین پیست‌های سرپوشیده در جهان” معرفی گردید.
ابعاد پیست یخ استاندارد در آمریکای‌شمالی نیز براساس این پیست تعیین شد.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.