توپ هاکی (Hockey Puck) چیست و اولین بار از چه متریالی ساخته شده است؟

توپ هاکی (Hockey Puck)

توپ هاکی (Hockey Puck) برای ورزش هاکی روی یخ استفاده می شود و از گذشته تا کنون تغییرات بسیاری داشته است. در این مقاله می خواهیم به برخی از حقایق جالب درباره پوک بپردازیم. اگر به این حوزه علاقمند هستید حتما تا پایان مقاله همراه ما باشید تا عجیب ترین وقایع را برایتان بازگو کنیم.

 

توپ هاکی یا پوک چیست؟

در بازی هاکی روی یخ، پوک دیسک لاستیکی کوچکی است که به جای توپ استفاده می شود. کاربری پوک (Puck) همانند توپ در سایر بازی های با توپ می باشد. توپ هاکی دیسکی مسطح، گرد و از جنس لاستیک ولکانیزه است. یک توپ استاندارد هاکی روی یخ سیاه و داری 1 اینچ (25 میلی متر) ضخامت ، 3 اینچ (76 میلی متر) قطر، و وزن بین 5.5 تا 6 اونس (156 تا 170 گرم) است. پوک های آبی مورد استفاده در هاکی نوجوانان گاهی تنها 4 اونس (143 گرم) هستند. معمولا لوگوی تیم یا لیگ روی این توپ هاکی هک می شود و نکته مهم و جالب در این است که پوک ها قبل از بازی منجمد می کنند.

 

چرا پوک را قبل از بازی منجمد می کنند؟

توپ هاکی به دلیل اینکه از لاستیک ولکانیزه ساخته شده است، درصورت یخ زدن سریع تر و راحت تر حرکت می کند. به همین خاطر اغلب قبل از بازی پوک را منجمد می کنند.

 

حقایق جالب درباره توپ هاکی (پوک)

اولین توپ هاکی از سرگین یخ زده گاو و پدهای جگر چرمی ساخته شده است. این پوک ها فقط برای یک بازی قابل استفاده بودند به همین خاطر به مرور زمان پوک چوبی جایگزین آن شد.

در هاکی روی یخ چند پوک وجود دارد؟

تعداد پوک در یک بازی یا مسابقه هاکی به عوال متعددی بستگی دارد. اگر PUCK گرم شود یا آسیب ببیند آن را تعویض می کنند. به عنوان مثال در یک بازی NHL حدود 40-45 پوک استفاده می شود.

بیشترین سرعت ثبت شده پوک چقدر است؟

سریعترین سرعت ثبت شده یک توپ هاکی که توسط یک بازیکن زده می شود حدود 106 مایل در ساعت است. یک بازیکن هاکی متوسط 80 تا 90 مایل در ساعت برای رسیدن به هدف سرعت دارد، اما می تواند تا 100 مایل در ساعت حرکت کند. روی یخ، بازیکنان NHL می توانند به سرعت 20 مایل (32 کیلومتر) در ساعت برسند.

چگونه سرعت پوک را ردیابی می کنند؟

هافستتر گفته است که سرعت پوک درحال حرکت برروی یخ را با تراشه ثبت می کنند. به همین خاطر می گویند که هیچ پوک دیگری نباید همراه و در جیب خود داشت. این تراشه می‌تواند سرعت ضربه، پاس‌های بین بازیکنان و مسافتی را که یک پوک طی کرده است را ردیابی کند.

 

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار افتخار این را دارد که اعلام کنند، اولین پیست یخ در ابعاد استاندارد المپیکی به دست ما ساخته شده است.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.