تاریخچه کفش پاتیناژ (اسکیت روی یخ)

تاریخچه کفش پاتیناژ

آیا می دانستید اسکیت روی یخ، 1000 سال پیش برای اولین بار در اسکاندیناوی انجام شد و اولین کفش پاتیناژ از استخوان پای یک حیوان بزرگ ساخته شده بود؟ آن ها سوراخ هایی انتهای استخوان ایجاد می کردند تا به کمک آن بتوانند با یک بند چرمی آن را برروی پای خود ببندند.

 

پیست یخ ایرانمال

با ساخته شدن پیست یخ ایرانمال امکان هاکی، اسکیت روی یخ و تمامی ورزش های یخی به صورت حرفه ای برای همگان در ایران نیز فراهم شد. به همین خاطر شاید آشنایی با این ورزش و تاریخچه آن برایتان جالب باشد تا ببینید آیا شماهم علاقمند به این ورزش هستید؟

شاید برایتان جالب باشد که در آن زمان پاتیناژ به عنوان یک ورزش و تفریح به حساب نمی آمد و صرفا مردم برای سهولت در حرکت برروی یخ اولین بار آن را امتحان و شروع کردند.

این موضوع از نقاشی و ادبیاتی که از قرون وسطی به جا مانده، برداشت شده است. همچنین یک جفت اسکیت یخ باستانی در کف دریاچه ای در شمال اروپا پیدا شد که دانشمندان تخمین زدند این اسکیت ها ممکن است برای حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح باشند.

 

آشنایی با مراحل ساخت پیست یخ ایران مال

 

تاریخچه کفش پاتیناژ

در قرن چهاردهم، هلندی‌ها اسکیت‌های چوبی را اختراع کردند. در آن زمان از میله هایی برای سرخوردن و به حرکت درآوردن خود (مثل اسکی) استفاده می کردند.

در قرن پانزدهم، هلندی‌ها یک تیغه دو لبه به کف اسکیت‌های یخ اضافه کردند. با این کار دیگر نیازی به آن میله ها برای سر خوردن نبود و اسکیت بازها می توانستند بدون هیچ میله ای با فشار پا، خود را برروی یخ حرکت دهند.

تا قرن هفدهم، اسکیت روی یخ بیشتر برای حمل و نقل استفاده می شد. در آن زمان پادشاه چارلز دوم اسکیت روی یخ را در هلند دید و تصمیم گرفت آن را به انگلستان معرفی کند.

مورخان بر این باورند که انگلیسی ها از تیغه های اسکیت خود برای ایجاد رد و نقاشی روی یخ استفاده می کردند.

در سال 1763، انگلستان محل برگزاری اولین مسابقه رسمی اسکیت روی یخ شد، زیرا اسکیت بازها برروی 15 مایل کانال های یخ زده مسابقه دادند.

مورخان بر این باورند که یک آمریکایی به نام جکسون هاینز پاتیناژ را به آنچه که امروز هست تبدیل کرده است. هاینز در سال 1865 یک تیغه مخصوص برای کفش پاتیناژ ساخت. با این تیغه جدید، او توانست حرکات اسکیت، پرش و چرخش های جدیدی را انجام دهد.

 

آشنایی با تاریخچه هاکی روی یخ

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.