سیستم تصفیه فاضلاب سازگار با محیط زیست

سیستم تصفیه فاضلاب سازگار با محیط زیست

شاید برایتان جالب باشد که با پیشرفت تکنولوژی می توانیم از تصفیه و فیلتراسیون فاضلاب خانگی و حتی آب باران  به طور مجدد استفاده کنیم. با این روش کمک بسیار مهمی به منابع آب و همچنین محیط زیست می شود. در ادامه به معرفی فرایند یکی از این سیستم ها می پردازیم.

 

ذخیره آب باران

آب باران هنگام بارش از طریق پشت بام وارد مخازن زیر زمینی می شود و از آن در سرویس بهداشتی استفاده می شود.

 

استفاده مجدد از فاضلاب خانگی (تصفیه فاضلاب)

فاضلاب ساختمان پس از خروج، وارد یک مخزن می شود که در آن تمام مواد جامد و سنگین آن به صورت لجن ته نشین می شود. این مواد جامد در این موحله توسط میکروارگانیسم ها تجزیه می شوند.

 

آب پس از یکسان سازی وارد تالاب (جایی که گیاهان و میکروارگانیسم ها از آن تغذیه می کنند) می شود. در تالاب گیاهان و میگروارگانیسم ها از موارد موجود در آب تغذیه می کنند و از طریق تبخیر و تعریق باعث کاهش آلاینده ها و گازهای بد بو می شوند.

 

مرحله تصفیه فاضلاب صنعتی

به این مرحله و تجهیزات، فیلتر زیستی می گویند. درواقع موجودات میکروبی از جریان فاضلاب تغذیه می کنند و همین امر باعث حذف آمونیاک، فسفر، نیتروژن و بسیاری موارد دیگر در این مرحله می شود.

 

سیستم آبیاری قطره ای

درنهایت تمام این فرآیند ها و پس از گردش مجدد آب داخل این چرخه، آب تمیز وارد مخزن آبیاری قطره ای می شود. درواقع این فرایند توانست آب باران و فاضلاب خانگی را تصفیه و از آن جهت آبیاری چشم انداز و فضاهای سبز اطراف خانه استفاده کند.

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار ارائه کننده پکیج های تبرید (Refrigeration Package)، فرآوری آب (Water Treatment) و … با همکاری شرکت هایی همچون Hycor، Cooltech و دیگر شرکت های اروپایی است.

مطالعه مطلب آب خاکستری (Grey Water)

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.