نمایشگاه ADIPEC ابوظبی

نمایشگاه ADIPEC ابوظبی

نمایشگاه ADIPEC که در تاریخ 2 تا 5 اکتبر 2023 در ابوظبی برگزار می شود، بزرگترین و فراگیرترین گردهمایی جهان برای صنعت انرژی است. بیش از 2200 شرکت از سراسر جهان، که نماینده کل اکوسیستم انرژی و فراتر از آن هستند، در نمایشگاه ADIPEC گرد هم می آیند تا آخرین استراتژی ها و نوآوری هایی را که آینده انرژی را تعریف می کنند، به نمایش بگذارند.

بزرگترین صادرکننده نفت در دنیا کدام کشور است؟

شاید برایتان جالب باشد که بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در سال 2022 عربستان بزرگترین صادر کننده نفت در دنیا می باشد. بر اساس آخرین آمارها میزان صادرات نفت این کشور 7.364.000 بشکه در روز است. رتبه های بعد از عربستان به ترتیب روسیه، عراق و آمریکا می باشد.

اقتصاد ایران در مقایسه با عربستان چگونه است؟

براساس آماری که در سال 2022 جمع آوری شده است، عربستان سعودی رتبه 31 در شاخص پیچیدگی اقتصادی و رتبه 26 در کل صادرات (256 میلیارد دلار) را به خود اختصاص داد. در همان سال، ایران در شاخص پیچیدگی اقتصادی رتبه 67 و در کل صادرات (14 میلیارد دلار) رتبه 85 را به خود اختصاص داد.

درآمد نفتی ایران در مقایسه با عربستان:

درآمد نفتی کشور عربستان در سال 2022 نزدیک به 326 میلیارد دلار بوده است که برای اولین بار در یک دهه گذشته بودجه عربستان را به سمت مازاد سوق داد. این درحالی است که آخرین رکورد سالانه درآمدهای نفتی در سال 2012 به ثبت رسیده بود.
درآمد نفتی ایران نیز در سال 2022 54 میلیارد دلار بوده است که بر اساس این آمار 17 میلیارد دلار بیشتر از درآمد نفتی کشور در سال 2021 بوده است. همچنین بر اساس آخرین گزارش ها درآمد نفتی ایران در پنج ماهه اول سال 2023 حدود 17 میلیارد دلار اعلام شده است.

قدیمی ترین چاه نفت در دنیا در کدام کشور حفر شده است؟

اولین چاه های نفت شناخته شده در سال 347 پس از میلاد در چین حفر شدند. این چاه ها تا حدود 240 متر عمق داشتند.

اولین چاه نفت در ایران چه زمانی حفر شد؟

مسجد سلیمان واقع در استان خوزستان در جنوب غربی کشور ایران اولین چاه نفت کشور بود که در سال 1908 حفاری شد.

چاه نفتی عربستان

در 30 آوریل 1935، حفاری در دمام آغاز شد. چاه شماره 7 دمام در هفته اول مارس 1938 در عمق 1440 متری شروع به تولید مقادیر تجاری نفت کرد که تا پایان ماه به بیش از 3810 بشکه در روز رسید. در آن زمان این چاه نفتی را به عنوان “چاه خوش شانس” می شناختند.

امارات متحده عربی، هفتمین تولیدکننده کل سوخت مایع در جهان در سال 2022 و سومین تولیدکننده بزرگ در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بوده است. این کشور در سال 1967 به اوپک ملحق شد.

امارات پنجمین ذخایر بزرگ نفت و گاز در جهان را دارد که بیش از ۹۰ درصد آن در ابوظبی و حدود ۴ درصد آن در امارات است. نفت برای اولین بار در سال 1996 در کشور امارات در میدان دریایی فاتح دبی کشف شد.

با وجود کشف چاه نفت ایران حدود ۹۰ سال قبل تر از کشور امارات، متاسفانه نمایشگاه نفت و گاز ایران در برابر نمایشگاه ADIPEK بسیار ضعیف عمل کرده است. این نمایشگاه مزایای بسیاری را برای امارات‌داشته است و در کنار آن هرساله توریست های بسیاری یا به امارات می آورد.

 

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار سازنده اولین پیست یخ استاندارد (پیست یخ ایرانمال) در ایران و همچنین نماینده رسمی شرکت کول تک فنلاند در ایران است و امکان راه اندازی پکیج های Refrigeration , … را برای پتروشیمی ها و کارخانه های صنعتی دارد.

 

منابع:

wikipedia

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.