پیست یخ ایران مال در چهل و ششمین شماره ماهنامه “دنیای سرمایه‌ گذاری”

چهل و ششمین شماره ماهنامه "دنیای سرمایه‌گذاری" به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در 108 صفحه با قیمت 20 هزار تومان از طریق اشتراک و نیز پایگاه خبری این نشریه به نشانی www.dsg-m.ir از هم‌اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

ماهنامه دنیای سرمایه گذاری در چهل و ششمین شماره خود، به بررسی خبر پیست یخ ایران مال پرداخت.


بررسی دلایل افزایش شدید قیمت خودرو از سوی ماهنامه دنیای سرمایه‌ گذاری.
در چهل و ششمین شماره این ماهنامه، دلایل افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی و خارجی بررسی شد. همچنین چالش‌های میان تولیدکنندگان خودرو و قطعه‌سازان کشور به منظور دست‌یابی به نهضت ساخت داخل، از سوی مدیران و کارشناسان ارشد این حوزه مورد بحث قرار گرفت.

در بخش پرونده ویژه این شماره با هدف بررسی مشکلات صنعت خودروی ایران، مصاحبه‌هایی با مدیران ارشد این حوزه صورت گرفت. از جمله این افراد می‌توان به آرش محبی‌نژاد، اشاره کرد. ایشان که دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور هستند. گفت و گویی با عنوان “تشکیل کمیته ملی خودرو ضرورت دارد” انجام داد. سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با موضوع “پرداخت به موقع مطالبات قطعه‌سازان با ایجاد انضباط مالی”، محمدرضا نجفی‌منش، مدیرعامل شرکت آسیا لنت با عنوان “شناسنامه‌دار کردن قطعات خودرو برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق” و احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران با موضوع “کاهش قیمت خودرو طی 3 ماه با عرضه در بورس کالا” مصاحبه‌ها را به انتشار رساند.

همچنین در این بخش گفت‌وگوهایی با محمود نجفی سُهی، مدیرعامل شرکت مُجانس با عنوان “حل مشکلات قطعه‌سازان در گروی ثبات قیمت مواد اولیه”، مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودروی ایران با موضوع “حفظ حقوق مشتریان و رقابت‌پذیری با واردات خودروهای خارجی” و سیامک مقتدری، مدیرعامل شرکت مهندسی خور با عنوان “عدم پرداخت مطالبات قطعه‌سازان، ترمز توسعه صنعت خودروی کشور” انجام شده است.

بخش اقتصادی

مصاحبه‌هایی با غلامرضا خلیل ارجمندی، کارشناس ارشد بازار پول و سرمایه با عنوان “نظام قیمت‌گذاری، منشا فساد در اقتصاد کشور” انجام شد. امیرحسین کاوه، مدیرعامل گروه صنعتی سدید با موضوع “تامین منابع مالی، پیشران رونق و جهش تولید”صحبتی انجام داد. و محمد مهدوی، مدیرعامل شرکت بارمان پارسه امرتات با عنوان “حمایت بی پی کارت از فروش کالا در 4 هزار واحد صنفی” مصاحبه‌ای انجام داد.

بخش صنعت و انرژی در ماهنامه دنیای سرمایه گذاری


در بخش دنیای انرژی این شماره نیز گفت‌وگوهایی با شهاب‌الدین متاجی، مدیر پیشین برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و جلیل سالاری انجام شد. وی که قائم مقام اسبق مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران است. گفتگویی با عنوان “توسعه ظرفیت صنعت پالایش کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی” انجام داد. که در این شماره منتشر شد. مصاحبه با دکتر فریدون برکشلی، مدیر گروه مطالعات انرژی وین نیز انجام شد. همچنین وی که مدیرکل پیشین امور اوپک وزارت نفت می‌باشد. این کارشناس ارشد حوزه انرژی با موضوع “آینده مبهم صنعت نفت و گاز جهان در پساکرونا” مصاحبه‌ای انجام داد. که در این شماره به چاپ رسیده.


در بخش دنیای صنعت شماره جدید ماهنامه “دنیای سرمایه‌ گذاری” نیز گفت‌وگویی با احسان ولی‌زاده انجام شد. جناب ولی‌زاده که مدیرعامل شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار می‌باشد. با موضوع “اولین پیست استاندارد هاکی روی یخ توسط یک شرکت ایرانی احداث شد” مصاحبه‌ای انجام داد. که این مصاحبه درباره اولین پیست یخ استاندارد در ایران پس از انقلاب، در شماره 46 این ماهنامه به چاپ رسیده.

در بخش اقتصاد کلان این نشریه نیز مصاحبه‌هایی با غلامرضا منتظری، نایب رییس کمیسیون فرهنگی نیز به چاپ رسید. این مصاحبه با همراهی جبار کوچکی نژاد، رییس فراکسیون گردشگری و حسین میرزایی،  انجام شد. جناب میرزایی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می‌باشند. که این گفتگو را با عنوان “ضرورت توجه دولت به صنعت گردشگری در دوران کرونا” در ماهنامه خواهید یافت. گزارشی با موضوع “مغفول ماندن ظرفیت‌های تهران-اسلام آباد در سایه تنش‌های بین‌المللی” در این ماهنامه به چاپ رسید. همچنین یادداشتی از مرتضی فغانی، عضو اتاق بازرگانی تهران با عنوان “بررسی اقدامات دولت در حمایت از بازار سرمایه” از دیگر مطالب چاپ شده در این بخش می‌باشد.

چگونه به این ماهنامه دسترسی داشته باشیم

چهل و ششمین شماره ماهنامه “دنیای سرمایه‌ گذاری” به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در 108 صفحه با قیمت 20 هزار تومان از طریق اشتراک، از هم‌اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

 

منبع خبر

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.