پروژه EPC چیست؟

epc چیست

این روزها با گسترش تکنولوژی و نیاز افراد به انجام کارها در کوتاهترین زمان قراردادهای EPC بسیار مورد توجه صاحبین صنایع قرار گرفته است. افراد می خواهند بیشترین بازدهی را در کمترین زمان داشته باشند و این امر در پروژه های صنعتی و عمرانی می تواند با داشتن یک قرارداد EPC بین کارفرما و یک شرکت پیمانکار قوی در آن حوزه انجام شود. در ادامه با مفهوم EPC، مزایا و کاربردهای آن صحبت می کنیم.

 

قرارداد EPC چیست؟

EPC مخفف سه کلمه Engineering (مهندسی)، Procurement (تأمین کالا) و Construction به معنای ساخت و اجرا است.
در این پروژه ها کارفرما 0 تا 100 کار را به پیمانکار محول می کند و با این روش در وقت خود صرفه جویی می کند و بهترین خروجی را دریافت می کند.
یکی دیگر از نام های قراردادهای EPC، TurnKey یا کلید در دست است. علت این نامگذاری این است که تصور می شود کارفرما پس از سپردن کار به پیمانکار تحت قرارداد EPC، فقط کافی است در پایان کار با چرخاندن کلید پروژه را راه اندازی کند.

 

EPC چیست

 

قراردادهای EPC چه مزیت هایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت های این قراردادها سهولت پیش برد پروژه برای کارفرما است. در قراردادهای EPC کارفرما فقط با شرکت پیمانکار پروژه در ارتباط است و دیگر در مسائل و مشکلات پیش برد پروژه دخالت ندارد و هر عیب و نقصی در خروجی کار به عهده پیمانکار است، البته به این نکته باید توجه داشت که کارفرما هم در این روند باید از نظر مالی شرایط مساعدی را برای پیمانکار ایجاد کند.
در این پروژه ها 0 تا 100 کار به شرکت پیمانکار سپرده می شود که تمام مراحل کار را به طور کامل می داند. به همین خاطر سرعت پیسرفت پروژه بسیار بالاتر است و خروجی با کیفیت تر و سریع حاصل می شود و در زمان صرفه جویی می شود.

معرفی پروژه های شرکت پیشگامان تجارت:

تیم متخصص ما با داشتن 15 سال سابقه ی درخشان در این حوزه و همچنین سابقه تأمین تجهیزات در پروژه های زیربنایی کشور اعم از پروژه های پتروشیمی، فازهای میدان گازی پارس جنوبی، صنایع نیروگاهی کشور و … را دارد.
همچنین در طراحی، ساخت و راه اندازی پروژه های ورزشی، تفریحی فعالیت داشته است، مانند پروژه پیست یخ ایرانمال که تنها پیست یخ استاندارد در ایران محسوب می شود.

 

معرفی پروژه های EPC

 

گروه مهندسی و بازرگانی پیشگامان تجارت و توسعه پایدار با داشتن تیم طراحی، مهندسی و اجرایی امکان انجام تمامی پروژه های صنعتی، عمرانی، تأسیساتی و … را با بالاترین بهره وری و سطح کیفیت دارند.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.