آشنایی با یوزانس، فایننس و ری فایننس

فایننس از روش های تامین مالی اعتباری

یوزانس، فایننس و ری فایننس به زبان ساده

در مقاله پیشین با تامین مالی اعتباری یا یوزانس که یکی از شاخه های کاری گروه مهندسی بازرگانی پیشگامان تجارت و توسعه پایدار است، آشنا شدیم. در این مقاله میخواهیم به تعریف دقیق تر و شناخت عمیق تری از تفاوت میان فایننس، ری فایننس و یوزانس بپردازیم. با ما همراه باشید تا در انتهای این مقاله، این تفاوت ها را دریابید. سعی کرده ایم این مقاله را به ساده ترین زبان ممکن شرح دهیم تا برای همگان قابل درک باشد.

آشنایی با اصطلاحات تامین مالی

تسهیلات کوتاه مدت میان بانکی را ری فایننس میگویند. پرداخت ری فایننس شرایط خاصی دارد و همچنین شامل زمان کوتاه بین 10 ماهه تا یک ساله میشود. اما اعتبارات اسنادی با پرداخت مدت دار، طی مدت یک ساله، دو ساله و یا سه ساله بستگی به نوع قرارداد، می بایست بازپرداخت شوند(در شرایط خاص امکان تمدید این زمان وجود دارد.)
فایننس به معنای تامین مالی به منظور اجرای پروژه هاست. این پروژه ها میتوانند در ابعاد بزرگی مانند صنایع بالادستی همچون سیمان، برق، نفت و گاز باشند یا در ابعاد کوچکتر مانند صنایع غذایی و تولیدی. این اصطلاح همچنین در زمانی به کار می‌رود که نیاز به دریافت و استفاده از وام ارزی به منظور خرید تجهیزات گوناگون و یا بهره بردن از خدمات مهندسی و فنی از خارج از کشور باشد.
فایننس را به عنوان یک روش برای بازپرداخت طولانی مدت می‌شناسند، حدود دوره بازپرداخت این تسهیلات بین 5 تا 15 سال است. به همین دلیل وجود وثایق با تضمین و پشتوانه بالا در این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. از جمله وثایقی که در این موضوع قابل قبول هستند به سفته، برات، اوراق سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس، اوراق بهادار و سپرده بانکی میتوان اشاره کرد.


فایننس را میتوان یک قرارداد بلندمدت میان کشور سرمایه گذار و پروژه سرمایه پذیر دانست. زمان پرداخت تسهیلات بین یک تا 3 و زمان بازپرداخت تسهیلات گاهی تا 15 سال به طول می انجامد.
در فایننس زمانی که طرح یا پروژه به بهره برداری رسید، براساس میزان سرمایه گذاری و بهره متعلق به آن کشور، سرمایه پذیر متعهد می شود کل قیمت تمام شده طرح یا پروژه را به صورت اقساطی در اختیار کشور سرمایه گذار قرار دهد.
تمامی پروژه های زیربنایی، فنی و مهندسی در ابعاد گوناگون که توجیه اقتصادی داشته باشند به عنوان افراد حقوقی میتوانند برای دریافت فایننس اقدام کنند. البته با توجه به تحریم های اعمال شده علیه ایران در حال حاضر امکان دریافت تسهیلات فایننس برای پروژه های داخل کشور فراهم نیست. در چنین شرایطی ما پیشنهاد می‌دهیم از تسهیلات یوزانس بهره ببرید.

 

تامین مالی اعتباری تخصص ماست
تامین مالی اعتباری تخصص ماست

تفاوت فایننس و ری فایننس

همانطور که اشاره شد، در فایننس، نیاز به وثایق سنگینی وجود دارد. به همین منظور به امضای بانک مرکزی و تعهد وزارت اقتصاد و دارایی نیاز داریم اما در ری فایننس این وثایق قابل تهیه توسط بانک های تجاری هستند.
ری فایننس اغلب برای ورود کالاهای خاصی استفاده میشود که لیست این کالاها توسط بانک مرکزی تعیین و تبیین میگردد. درحالی که تسهیلات فایننس همانطور که اشاره شد، برای هر پروژه ای که توجیه اقتصادی داشته باشد، قابل استفاده است.

آیا امکان دریافت فایننس برای پروژه های داخل ایران وجود دارد؟

پس از آشنایی با این روش های تامین مالی، ممکن است شما هم ترغیب به دریافت آنها شده باشید و این سوال برایتان مطرح شود که با توجه به محدودیت ها و تحریم های اعمال شده علیه ایران آیا امکان بهره بردن از فایننس، ری فایننس و یوزانس وجود دارد؟ باید بگوییم که در شرایط کنونی امکان دریافت فایننس در ایران وجود ندارد، در چنین شرایطی بهترین راه برای تامین مالی اعتباری پروژه های شما استفاده از تسهیلات یوزانس است.

شرکت مهندسی بازرگانی یپشگامان تجارت و توسعه پایدار با سابقه سالها مشاوره مالی و امکان ارتباطات بانکی و دولتی با کشورهای خارجی در این زمینه یارای شما است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید همه روزه با ما تماس حاصل فرموده یا سری به شبکه های اجتماعی از جمله لینکدین و اینستاگرام ما بزنید.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.