نقش خنک کننده هوای ورودی توربین در بی آبی

نقش خنک کننده هوای ورودی توربین در بی آبی

یک دهم درصد از آب مصرفی کشور، صرف توربین صنایع می شود. شاید به نظرتان عدد یک دهم درصد مقدار ناچیزی باشد، اما در کشوری مثل ایران به دلیل بحران بی آبی بوجود آمده و این موضوع که در حال حاضر بسیاری از شهرستان ها با مشکل بی آبی سپری می کنند می تواند موضوع بسیار مهمی باشد.

آن هم موضوعی که به طور کامل قابل مدیریت است. با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا به خصوص در کشور هایی که دچار بحران بی آبی شده اند می توان تا حدودی مشکل بی آبی را کنترل کرد.
یکی از این تکنولوژی ها استفاده از خنک کننده هوای ورودی توربین (Turbine Inlet Air Cooling) در صنایعی همچون نیرو، نفت، گاز، فولاد و … است.

 

منظور از خنک کننده هوای ورودی توربین چیست؟

استفاده از سیستم خنک کننده هوای ورودی توربین با استفاده از چیلر یکی از رایج ترین، قابل اعتماد ترین و جدیدترین فناوری روز دنیا است. این در حالی است که تکنولوژی های منسوخ شده با افزایش رطوبت این کاهش دما را انجام می دهند.
چیلرها با خنک کردن و کاهش آنتالپی هوا، دمای آن را کاهش می دهند. در این سیستم یک مبدل حرارتی برای هوای ورودی در پایین فیلتر ها نصب می شود. هوا نیز با استفاده از جریان آب سردی که در Cooling plant در گردش است خنک می شود.
با استفاده از این فناوری در نیروگاه ها هوای ورودی به توربین توسط چیلر خنک میشود که این موضوع هم در مصرف آب صرفه جویی می کند و هم می تواند بازده توربین ها را تا 40 درصد بالا ببرد.

 

پیشگامان تجارت همکار رسمی شرکت آرانر در ایران

آرانر، یک شرکت اسپانیایی است. خبر خوب اینکه از امروز پیشگامان تجارت همکار رسمی این شرکت نوآور در صنعت سرمایش و کولینگ در ایران است.

آرانر یک گروه تجاری نوآورانه و EPC است که دانش و تجربه خود را از چندین شرکت پیشگام و نوآور از نقاط مختلف جهان دریافت می کند. این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات، راه‌حل‌ها و خدمات حرفه‌ای را در حوزه سیستم‌های انرژی نیروگاه‌های سرمایشی و گرمایشی به مشتریان خود در سراسر جهان ارائه می‌کند.

 

پکیج های تبرید و سرمایش (Refrigeration Package)

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.