اهمیت فیلتراسیون جریان جانبی در سومین روز نمایشگاه بین المللی نفت, گاز, پالایش و پتروشیمی

اهمیت فیلتراسیون جریان جانبی

امروز جمعه، سومین روز نمایشگاه بین المللی نفت, گاز, پالایش و پتروشیمی است و ما می خواهیم به پکیج فیلتراسیون جریان جانبی برای برج خنک کننده در نیروگاه (side stream filteration package for cooling tower in power plant) بپردازیم.

سیستم های فیلتراسیون جریان جانبی (side stream filteration) با فیلتر کردن مداوم درصدی از آب برج خنک کننده (5-15٪) مقدار مواد جامد معلق، آلی و ذرات سیلت را کاهش می دهند و در نهایت مجدد آب را به برج خنک کننده (cooling tower) وارد می کنند.

 

این سیستم ها، ذرات جامد معلق و آلودگی های موجود در آب خارج شده از برج خنک کننده را کاهش می دهند و آب فیلتر شده را مجدد به سیستم برمی گردانند.

 

تفاوت بین فیلتراسیون جریان کامل و جریان جانبی چیست؟

بسیاری از ما روزانه بدون اینکه متوجه باشیم از یک سیستم فیلتراسیون جریان کامل استفاده می کنیم. فیلتر بنزین در ماشین شما نمونه ای از یک سیستم فیلتراسیون جریان کامل است. در مقابل، در یک سیستم side stream filteration، تقریباً 10 تا 20 درصد از جریان سیال در بازه های زمانی معین فیلتر می شود.

 

اهمیت side stream filteration package

تمیز نگه داشتن آب یک عنصر کلیدی برای عملکرد ایمن برج های خنک کننده (cooling tower) است. این را می توان با فیلتراسیون جریان جانبی به دست آورد. این فیلتراسیون ابزاری موثر برای کنترل رسوب در برج خنک کننده است.

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار واردکننده تجهیزات فیلتراسیون صنعتی از شرکت hycor در ایران است.

 

 

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.