تولید مجدد سیلندر های اتیلن اکساید

تولید مجدد سیلندر اتیلن اکساید

درحال حاضر شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار، تنها تولید کننده سیلندر نگهداری گاز اتیلن اکساید در ایران است که مورد تأیید پتروشیمی شازند می باشد. پس از تحریم ها نمونه های بی کیفیت این سیلندر ها از چین به ایران وارد میشد که مسائلی مانند نشت گاز و … را به دنبال داشت.
در سال 1389 شرکت پیشگامان تجارت توانست این سیلندر ها را با کیفیت بسیار بالا در ایران تولید کند و رضایت شرکت هایی که در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی فعالیت دارند، بیمارستان ها و … را برآورده کند.

 

گاز اتیلن اکساید چیست؟

اتیلن اکساید (ETO) گازی است که در حجم بسیار بالا در برخی از کارخانه های تولید مواد شیمیایی تولید می شود. این گاز در دمای اتاق بی رنگ، قابل اشتعال با بوی شیرین است. استفاده از سیلندر اتیلن اکساید استاندارد، موضوعی بسیار مهم و حیاتی است، چراکه این گاز سمی است، به ساختار DNA آسیب میزند و ممکن است باعث بروز بیماری های بسیاری از جمله سرطان شود.

 

اتیلن اکساید چه کاربردی دارد؟

اتیلن اکساید در حجم بسیار بالا در برخی از کارخانه های تولید مواد شیمیایی، ساخته می شود. از این گاز در طیف وسیعی، جهت تولید محصولاتی مانند ضد یخ، پلاستیک، مواد شویند و چسب استفاده می شود. از مهم ترین کاربردهای این گاز، استریل کردن وسایلی است که نمی توان با اشعه یا بخار استریل کرد.

برای مثال برای استریل دستکش های یکبار مصرف، سوزن سرنگ، کیسه خون و … از ETO استفاده می شود.
همچنین برای استریل برخی از محصولات غذایی، مانند ادویه جات، ترشی، برخی گیاهان خشک، سبزیجات خشک، دانه های کنجد و گردو نیز استفاده می شود.

 

مشتریان ما چه کسانی هستند؟

از مشتریان سیلندرهای اتیلن اکساید شرکت پیشگامان تجارت می توان به شرکت تجهیزات پزشکی حلال احمر (SOHA) که تولید کننده انواع تجهیزات پزشکی است، عطا طب نوین (تولید کننده پک های جراحی)، سوپا (تولید تجهیزات پزشکی)، گروه آواپزشک (تولید کننده سر سوزن های یکبار مصرف پزشکی)، شرکت دستکش حریر ایران (تولید دستکش های پزشکی و جراحی)، شرکت صفا طب (تولید کننده باند، گاز و استریل)، فارمد (تولید تجهیزات دیالیز) و خسرو مدیسا طب (گروه KMT) که تولید کننده انواع تجهیزات پزشکی است اشاره کرد.
شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار، مجددا شروع به تولید سیلندرهای اتیلن اکساید برای این شرکت ها کرده است.

منبع:
EPA

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.