صنعت پتروشیمی و اهمیت آن در اقتصاد کشور

صنعت پتروشیمی

تقریبا بیشتر اقلامی که همه انسان ها در طول روز و زندگی روزمره استفاده می کنند وابسته به صنعت پتروشیمی است و از این رو این صنعت در سراسر دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

فردا 8 دی 1401 روز صنعت پتروشیمی در ایران است. از این رو خواستیم در این روز کمی درباره این صنعت و خدمات شرکت پیشگامان تجارت در این حوزه صحبت کنیم.

 

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار، نماینده انحصاری شرکت کول تک فنلاند، که جزء وندور لیست (AVL) مصوب شرکت ملی پتروشیمی است و ارزیابی و صلاحیت آن توسط این شرکت تأیید شده است.

 

پکیج های سرمایش و تبرید (Refrigeration Package) که در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع دارویی و سردخانه های صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرند از شرکت کول تک تأمین می شوند.

وقتی به سهم درآمد ارزی صادرات غیر نفتی در ایران نگاهی می اندازیم، متوجه اهمیت محصولات پتروشیمی در کشور می شویم.

 

سهم پتروشیمی ها از صادرات نفتی و غیر نفتی

سهم پتروشیمی ها از صادرات غیر نفتی در 6 ماه نخست امسال 39.6 درصد بوده است که این معادل 9.605 میلیارد دلار از 24.251 میلیارد دلار از صادرات غیر نفتی است.

 

تولیدات صنعت پتروشیمی در 7 ماه اول سال 1400، 38 میلیون و 660 هزار تن بوده است که امسال در همین بازه زمانی به 41 میلیون و 550 هزار تن رسیده است (7% افزایش داشته است و پیش بینی می شود که امسال پتروشیمی ها حدود 15 میلیارد دلار ارز، به سامانه نیما وارد کنند.

 

ایران کشوری نفت خیز است و حجم بالایی از درآمد ارزی این کشور از طریق فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی است، ازین رو این صنعت اهمیت زیادی برای ما و ایران دارد.

 

منبع:

Isna

Nipna

Pishkhan

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.