قوانین آفساید در هاکی روی یخ

قوانین آفساید در هاکی روی یخ

بازی هاکی روی یخ قوانین جالبی داره، که یکی از آن ها قانون آفساید هست که برای بازیکن ها خیلی مهمه و همیشه حواسشون هست که بازی به چنین سمتی نره چون ممکنه عواقب خوبی نداشته باشه باعث بشه اون دست از بازی رو از دست بدن.
درست مثل زندگی …. .
باید انقدر روی خودمان کار کنیم تا بتونیم در لحظه های حساس درست ترین تصمیمات رو بگیریم که دچار مشکل نشیم.

 

اما قانون آفساید در هاکی روی یخ چیست؟

اگر بخوایم یک تعریف کلی از آفساید در هاکی روی یخ داشته باشیم باید بگوییم که اگر بازیکن قبل از پاک (توپ هاکی) وارد زمین حریف (منطقه تهاجمی) شود آفساید اتفاق افتاده است.
خط آبی روی پیست یخ که در یک فاصله از دروازه کشیده شده است منطقه حمله را مشخص می کند. قانون آفساید به این صورت است که یا باید پاک قبل از بازیکن وارد منطقه تهاجمی شود یا توسط خود بازیکن وارد این منطقه شود و یا به صورت پاس وارد این منطقه شود.
پس از ورود پاک (Puck) به منطقه حمله، بازیکنان می توانند وارد شوند.

اگر بازیکن در حین آفساید (یعنی زمانیکه بازیکن قبل از پوک خط آبی را رد کرده است) پوک را لمس کند بازی به طور کامل متوقف می شود.

 

ساخت پیست یخ ایرانمال توسط پیشگامان تجارت

پیشگامان تجارت و توسعه پایدار سازنده اولین پیست یخ با ابعاد استانداردهای المپیک در ایران است. این پیست در ایرانمال واقع شده است که علاقمندان به این ورزش پر هیجان می توانند تجربه هاکی، پاتیناژ و … را داشته باشند.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.