انگیزه و الهام

انگیزه و الهام

امروز دوشنبه 12 دی ماه، روز انگیزه و الهام (Motivation and Inspiration) است.
امروز، دوم ژانویه، شروع یک سال جدید است. ما 365 روز کامل در پیش داریم. چه زمانی می تواند برای انگیزه و الهام گرفتن بهتر باشد؟ امروز بهترین زمان برای یک شروع دوباره به سمت اهدافمان است.

 

ما چقدر نسبت به اجرای اهدافمان تعهد داریم؟

دیروز (11 دی) روز تعهد بود. همه چیز بستگی به هدف و خود ما دارد. اینکه چقدر برای ما مهم، و دست یافتن به آن لذت بخش است؟ آیا اهمیت هدفمان، به اندازه کافی در ما انگیزه ایجاد می کند، که ما را در مسیر رسیدن متعهد کند؟

 

هرچقدر انگیزه ما برای رسیدن به هدف ها و آرزوهایمان بیشتر باشد بالطبع تعهدمان هم بیشتر می شود. همسویی اهداف با ارزش های درونی ما ، تعهد ما را برای رسیدن به آنها ، چند برابر می کند! پس همیشه در پی این باشیم که چقدر اهداف ما واقعی، دست یافتنی ، و همسو با ارزش های ما است!

 

امروز زمان آن فرارسیده است که آن فعالیتی را که مدت هاست می خواهیم انجام دهیم (یا متوقف کنیم) انجام دهیم. امروز باید به خودمان بگوییم: “من برای رسیدن به خواسته هام تلاش می کنم و به آن متعهد هستم”.

 

هرروز با روزی دیگر متفاوت است. یک روز برایمان سراسر زیبایی و حس خوب است و روزی دیگر، ممکن است بسیار تلخ و غم انگیز باشد. چیزی که مهم می باشد این است که بتوانیم در روزهای سخت خودمان را نبازیم و زیبایی رسیدن به هدف را فراموش نکنیم. نا امید نشویم و بیش از پیش برای رسیدن به آن روزهای خوب تلاش کنیم.

باید بتوانیم، باری دیگر انگیزه را در وجودمان بیدار کنیم و با قدرت و الهام گرفتن از الگوهای موفقیت ، به سمت خواسته هایمان پیش رویم.

تاریخچه روز انگیزه و الهام

اگرچه برای بسیاری، 2 ژانویه در واقع در آستانه غلبه بر خماری جشن سال نو شماست، تاریخچه روز انگیزه و الهام بسیار تلخ تر است. روز ملی انگیزه و الهام توسط کنگره ایالات متحده در 18 دسامبر 2001 پس از حوادث غم انگیز 11 سپتامبر 2001 تصویب شد.

این زمانی بود که کوین ال. مک‌کرادن به اولین و تا کنون تنها سخنران انگیزشی و رهبری تبدیل شد که چنین روزی را در کنگره سپری کرد و اهمیت «انگیزه» و «الهام بخشی» را در زندگی روزمره ما تصدیق کرد.

 

پس از فاجعه 11 سپتامبر 2001، مک‌کرادن احساس کرد که همه آمریکایی‌ها به چیزی نیاز دارند که به آنها یادآوری کند که هنوز چیزهای زیادی برای زندگی کردن وجود دارد.

 

واقعیت در آن زمان تیره و تار بود و بسیاری از مردم احساس غم، ترس یا از دست دادن می‌کردند، به‌ویژه کسانی که اعضای خانواده یا دوستانشان به طور ناگهانی در حملات مرکز تجارت جهانی چند ماه قبل کشته شده بودند. McCrudden در ابتدا برای این روز در نظر داشت تا به مردم کمک کند تا به بهترین شکل ممکن خود ، تبدیل شوند و پتانسیل خود را از طریق ایجاد اهداف سالانه به حداکثر برسانند.

 

این ایده خیلی سریع مطرح شد و روز انگیزه و الهام اکنون در نقاط مختلف جهان و همچنین در ایالات متحده جشن گرفته می شود و مردم را در همه جا تشویق می کند تا زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهند.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.