تبدیل زمین به جای بهتری برای زندگی در روز جهانی کاهش انتشار CO2 

روز جهانی کاهش انتشار CO2

پیشرفت های چشمگیر بشریت که روزانه شاهد آن ها هستیم، در کنار آسایش و راحتی که برای انسان ها به ارمغان می آورد، روز به روز روند از بین رفتن کره زمین را سریعتر می کند. 28 ژانویه (8 بهمن)، روز جهانی کاهش انتشار CO2 است، که توسط سازمان ملل متحد تعیین شده است.

هدف از این روز ترویج، توسعه و به کار گیری اقداماتی در جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است. میزان CO2 تولید شده، از فعالیت های انسانی، سوخت های فسیلی، کشاورزی و حمل و نقل حاصل می شود. ما انسان ها باید در راستای حفظ سیستم های غذایی، اکوسیستم های زمینی و تالابی، منابع آب شیرین، سلامت انسان و … در جهت کاهش گاز CO2 هر کدام قدمی هرچقدر کوچک برداریم.

 

اگر هر فردی به نوبه ی خود بتواند، در هر روز تلاش بیشتری در جهت کاهش انتشار CO2 انجام دهد (حتی اندکی در هر روز)، کمک خواهد کرد که جهان به مکانی امن تر و پایدارتر برای زندگی تبدیل شود. چه در حال حاضر و چه برای نسل های آینده و فرزندانمان.

 

روز جهانی کاهش انتشار CO2، تعیین شده است تا به عنوان یک یادآوری و انگیزه برای هر فرد عمل کند تا از منابعی که به ما داده شده است استفاده بهتری داشته باشیم.

 

کاهش co2 و گازهای گلخانه ای

 

تاریخچه روز جهانی کاهش انتشار CO2

بیش از 100 سال است که دانشمندان نیاز به کاهش CO2 را مطرح کرده اند و در حال مطالعه روی آن هستند.

 

در سال 1896، دانشمندی از سوئد به نام Svante Arrhenius برای اولین بار پیش بینی کرد که تغییرات در سطح دی اکسید کربن در جو، می تواند دمای سطح زمین را با اثر گلخانه ای تغییر دهد.

 

در سال 1938، دانشمندی به نام گای کالندر این ارتباط را ایجاد کرد که افزایش انتشار CO2، با گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی مرتبط است. در واقع، این همچنین مربوط به تحقیقاتی بود که در سال 1824 انجام شده بود، زمانی که جوزف فوریه محاسبه کرد، که سیاره‌ای به اندازه زمین در مقیاس با موقعیت آن با خورشید باید بسیار سردتر باشد و اعلام کرد که باید نوعی عایق دور کره زمین وجود داشته باشد که آن را گرم تر نگه می دارد.

 

در همین حین که دانشمندان به مطالعه تاثیر اثر گاز گلخانه ای و از بین رفتن لایه اوزون بر روی سیاره ادامه می دهند، شواهد بیشتری از گرم شدن کره زمین از جمله کاهش سطح آب دریاها، افزایش خشکسالی، آتش سوزی های شدید جنگل ها، کاهش ذخایر آب و موارد دیگر نشان داده شده است.

 

روز جهانی کاهش انتشار CO2، برای افزایش آگاهی و تشویق مردم در سرتاسر جهان، به انجام نقش خود در مراقبت از محیط زیست و سیاره زمین با کاهش ردپای کربن است.

 

انسان ها از چه طریق می توانند به کاهش انتشار CO2 کمک کنند؟

استفاده از دوچرخه، وسایل حمل و نقل عمومی، کاهش ماشین های تک سرنشین، صرفه جویی در مصرف انرژی، استفاده از غذاهای گیاهی و … .

هرکدام از ما انسان ها در سراسر کره زمین اگر هرکدام حتی یک قدم در راستای کاهش CO2 تولید شده در روز برداریم، می توانیم به کمک هم زمین را به جای بهتری برای زندگی خود و آیندگانمان تبدیل کنیم.

 

منابع:

daysoftheyear

internationaldays

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.