روز جوان مبارک

روز جوان

امروز روزی است که می توانیم به تمامی جوان ها بگوییم که هنوز در زندگیشان بسیاری از فرصت‌ها و چالش‌ها در انتظارشان است. این روز، فرصتی است برای فکر کردن به آینده، برنامه‌ریزی جهت رسیدن به اهداف و شناختن بهتر خود و دنیای اطراف.

باید همیشه این را در نظر داشت که زندگی آسان نیست. نباید تمرکزمان را روی این سختی ها بگذاریم، بلکه باید با اعتماد به نفس و اراده قوی، برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنیم.

در این مسیر ممکن است با چالش های بسیاری مواجه شویم، اما همین اتفاقات و چالش‌ها به ما کمک می‌کند تا شناخت بهتری از خود و توانایی هایمان پیدا کنیم.

برای رسیدن به اهداف خود، باید از هر ابزاری که در اختیار هست استفاده کنیم. از جمله، زمان، دانش و هوشیاری.

می توان در این مسیر از نظرات و تجارب دیگران نیز بهره برد. این کار به ما کمک می‌کند تا بهترین تصمیمات را بگیریم و بهترین راه‌حل‌ها را پیدا کنیم.

 

آینده جوانان ایران

در کشور ما با اکثریت جمعیت جوان ، همیشه حمایت ها از این قشر ، شعارگونه است و عملا هیچ اقدامی در راستای اعتماد سازی ، ایجاد انگیزه و نشاط ، ایجاد امنیت روانی و آرامش و امید به آینده در این نسل نشده!

نتیجه اش نرخ بسیار بالا و خطرناک مهاجرت این قشر ، که مولد همه بخش های جامعه از صنعت تا اقتصاد و اجتماع و … هستن شده!

از نمونه های بسیار تأسف بار برخورد با خواسته های مسالمت آمیز و مطالبه گری این قشر پویا در جامعه، را در سال‌های اخیر بسیار دیدیم!

از جمله حمله نهاد های امنیتی و نیروهای خود سر به دانشجویان دانشگاه ها از جمله ، دانشگاه صنعتی شریف در سال جاری ، بعنوان نخبه ترین افراد جامعه و سازندگان زیربنای آینده این مرز و بوم ، می‌توان اشاره کرد که موجبات از بین رفتن هرچه بیشتر اعتماد و احساس امنیت این قشر در کشور به مسئولین و متولیان تصمیم ساز ، فراهم می آورد.

تا دیر نشده است باید برای جلوگیری از بحران قریب الوقوع و خالی شدن این کشور از نیروهای مولد و سازنده ، فکری برای بازگرداندن احساس امنیت و اعتماد و آرامش روانی و امید به این قشر باید کرد.

در پایان، میخواهیم بگوییم که زندگی کوتاه است و باید از هر لحظه آن لذت برد. اما این لذت زمانی برایمان خوشایند و پایدار است که به اهداف مان پایبند باشیم و از خود و خواسته هایمان با شجاعت دفاع کنیم.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.