365 روز میلادی گذشت، سال نو میلادی مبارک

365 روز میلادی گذشت، سال نو میلادی مبارک

به نظر من هر شروعی می تواند نوید بخش تازگی، اتفاقات خوب و تصمیمات تازه باشد. حالا فرقی ندارد این شروع در تقویم میلادی باشه یا تقویم خورشیدی خودمان. هر شروعی می تواند زیبا باشه اگر بتوانیم از آن برای گرفتن تصمیمات خوب برای ادامه راهمان استفاده کنیم.

 

تغییر تقویم عربستان به تقویم میلادی

حتما این خبر را شنیده اید که عربستان تقویم رسمی کشورش را به تقویم میلادی تغییر داده است. این هم می تواند یکی از همان شروع هایی باشد که قبل تر گفتم!!!
این تصمیم از دید برخی افراد خوب و از دید برخی بد بود (دقیقا مثل زمان هایی که هر انسانی یک تصمیم جدید برای زندگی اش میگیرد!) اما تصمیم بزرگی بود و دلایل منطقی هم برای آن وجود داشت.

امروز تقویم میلادی به یک تقویم بین المللی تبدیل شده است و در بیش از 95 درصد از کشورهای جهان استفاده می شود. عربستان نیز به دلیل وجود حدود 41 درصد افراد خارجی در کشورش و همچنین برای سهولت در ارتباطات و روابط بین المللی اش این تصمیم را گرفت که به نظر خیلی هم غیر منطقی نمیاد.

متأسفانه گاهی تعصب های نابجا بررروی برخی مسائل می تواند پیامدهای بسیاری برایمان داشته باشد. یکی از آن موارد، تقویم است. به دلیل استفاده از تقویم رسمی کشورمان در حال حاضر تعامل مان با تمام جهان محدود شده است.
بخصوص به دلیل روزهای تعطیل که باعث شده است عملا ما فقط از سه روز کاری بتوانیم برای تعامل با سایر کشورها استفاده کنیم که این موضوع قطعا به اقتصاد کشور لطمه می زند. شاید گاهی کافی است کمی سخت گیری های غیر منطقی را کنار بگذاریم و به منافع مهم مان توجه کنیم.

کشور عربستان با وجود اینکه مهد اسلام است تقویم رسمی کشورش را تغییر داد تا بتواند منافع ملی اش را حفظ کند. که در سال های اخیر هم شاهد این موضوع بودیم که این تغییر بی تأثیر نبوده است.

 

رشد اقتصاد عربستان

شنیدن این آمار ممکن است کمی ما را به فکر وا دارد که نرخ رشد اقتصادی عربستان در سال 2023 به 11 درصد رسیده است. اقتصاد عربستان در حال حاضر بزرگترین اقتصاد خاورمیانه و هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است. نفت به طور متوسط در سال های اخیر حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی و 75 درصد از درآمد مالی این کشور را تشکیل می دهد.

همچنین شاخص تولید ناخالص (GDP) در این کشور در سال 2021 رشد ۳.۲ درصدی، در سال 2022 رشد 7.6 درصدی و در سال 2023 نیز رشد 3.7 درصدی داشته است.

امیدواریم سال جدید میلادی پر از اتفات خوب و تصمیمات بزرگ و سنجیده ای برایتان باشد که شما را به اهداف تان برساند.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.