معرفی پکیج کمپرسور گاز (Gas Compressor Package)

پکیج کمپرسور گاز

امروز دومین روز بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت, گاز, پالایش و پتروشیمی تهران است و ما می خواهیم در رابطه با پکیج کمپرسور گاز (Gas Compressor Package) صحبت کنیم.

 

پکیج کمپرسور گاز (Gas Compressor Package) چیست؟

پکیج ‌های کمپرسور به تجهیزات فشرده‌سازی گاز طبیعی که عموماً به مجموعه موتور، کمپرسور، سیلندرهای کمپرسور، گاز طبیعی و خنک‌کننده ژاکت موتور، دستگاه‌های کنترلی و لوله‌های جانبی که بر روی اسکید فلزی نصب شده‌اند، می گویند.

 

پکیج کمپرسور گاز از چه اجزایی تشکیل شده است؟

یک ایستگاه کمپرسور معمولی شامل لوله کشی محوطه و واحد(های) کمپرسور، یک منبع برق – گاز یا برق، سیستم های ایمنی و پرسنل است که همه با هم برای انتقال و ذخیره سازی ایمن و کارآمد گاز طبیعی کار می کنند.

 

کدام نوع کمپرسور در توربین گاز صنعتی استفاده می شود؟

سه دسته اصلی کمپرسور موتور توربین گازی وجود دارد: کمپرسور محوری (Axial compressor)، کمپرسور گریز از مرکز ( Centrifugal )و کمپرسور جریان مخلوط. چهارمین نوع غیر معمول، ژنراتور گاز با پیستون آزاد است که عملکرد کمپرسور و محفظه احتراق را در یک واحد ترکیب می کند.

 

ایستگاه کمپرسور چیست و چگونه کار می کند؟

ایستگاه‌های کمپرسور گاز طبیعی از موتورهای الکتریکی، موتورهای گاز طبیعی و توربین‌های گاز برای تامین انرژی کمپرسورهای رفت و برگشتی و گریز از مرکز استفاده می‌کنند که گاز ورودی را جمع‌آوری و فشرده می‌کنند تا فشار جریان آن افزایش یابد و آن را به ایستگاه بعدی هدایت می‌کنند.

 

شرکت پیشگامان تجارت نماینده رسمی شرکت کول تک (Cooltech) فنلاند در ایران است.

 

COOLTECH FINLAND تولید پکیج کمپرسور گاز برای صنعت پتروشیمی از جمله چیلرهای سیالات فرآیندی، کارخانه های تراکم مخلوط هیدروکربنی و کمپرسورهای تقویت کننده یکی از فعالیت های توسعه یافته توسط شرکت COOLTECH است.

 

این سیستم ها به طور گسترده در صنعت نفت و گاز برای موارد زیر استفاده می شوند:

 

بررسی زمین شناسی و استخراج معدن (تزریق مجدد)،

Gas lift،

جمع آوری گاز، LNG، گاز سوخت.

حمل و نقل (انتقال گاز، تزریق گاز در نگهدارنده گاز و خروج گاز)؛

عملیات پالایشگاهی (محصولات نفتی، کراکینگ هیدرولیکی، قلیایی سازی، فرآوری گاز شعله ور و غیره)

 

واحدهای فشرده سازی گاز تولید شده توسط COOLTECH بر پایه کمپرسورهای پیچشی تزریق روغن نوع باز با کنترل ظرفیت بدون پله از 10 تا 100 درصد با شیر کشویی داخلی است که همراه با روش های مختلف خنک کننده روغن (آب، هوا، ترموسیفون) امکان افزایش جدی را فراهم می کند.

 

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.