فیلتراسیون آب قنات

فیلتراسیون آب قنات

فیلتراسیون آب قنات راهکاری جهت حفظ منابع آب کشور است. شاید این موضوع را شنیده باشید یا برایتان جالب باشد که هنوز در مناطق شمالی تهران و محله هایی همچون الهیه، فرشته، نیاوران و … آب قنات وجود دارد. اما به دلیل ساخت‌وسازهای غیر اصولی بسیاری از ساختمان های مسکونی برروی قنات ها ساخته شده‌اند.

فکر می کنید چه اتفاقی برای این قنات‌ها می‌افتد؟

قطعا این را می دانید که ساخته شدن بنا برروی قنات کاری غیر اصولی می باشد و به مرور زمان ممکن است باعث نشست بنا شود. حال به نظرتان این ساختمان هایی که روی این قنات ها بنا شده‌اند چه می کنند؟

بسیاری از آنها با پمپ آب را از قنات خارج کرده و وارد جوی های آب می کنند. یعنی حجم بسیار زیادی آب بدون استفاده صحیح، هدر می رود؛ آنهم با وجود این حجم از مشکلات بیش آبی کشور.
چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ به نظرتان چطور شهروندان می توانند از هدررفت این آب زلال جلوگیری کرده و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنند؟

 

استفاده از دستگاه فیلتراسیون

با پیشرفت تکنولوژی می توانیم بسیاری از موضوعات را کنترل کنیم. به عنوان مثال اگر این شهروندان یک دستگاه فیلتراسیون داشته باشند ، می توانند به راحتی از این آب برای مصارف روزانه شان استفاده کرده و از هدر رفت این حجم از آب جلوگیری کنند.

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار، نماینده رسمی شرکت hycor در ایران است. در اولین روز از بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان خواستیم کمی به این موضوع بپردازیم. امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

آیا شما هم هدر رفت اینچنین آب قنات های زیر زمینی را در محله هایتان دیده‌اید؟

 

مطالعه مطلب آب خاکستری (Grey Water)

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.