معرفی سیلندر اتیلن اکساید در نمایشگاه ایران هلث

معرفی سیلندر اتیلن اکساید در نمایشگاه ایران هلث

به بهانه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی (نمایشگاه ایران هلث) ۱۴۰۲ خواستیم به معرفی سیلندرهای اتیلن اکساید، کاربرد و اهمیت آن برای تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

روش‌های مختلف استریلیزاسیون لوازم آزمایشگاهی و پزشکی شامل استفاده از اتوکلاوها با بخار آب زیر فشار، استریلیزاسیون با اشعه گاما و استریلیزاسیون با گاز اتیلن اکساید می‌باشد.

 

برخی از وسایل پزشکی و آزمایشگاهی که با استفاده از روش استریل با گاز اتیلن اکساید استریل می‌شوند عبارتند از:

تجهیزات پزشکی قابل استفاده مجدد مانند ابزارهای جراحی، لوازم بیهوشی مانند لوله‌های تنفسی و کانولاها، تجهیزات تشخیصی مانند سونوگرافی، و همچنین لوازم آزمایشگاهی از جمله پتری دیش‌ها و لوله‌های نمونه‌برداری.

گاز اتیلن اکساید به دلیل قابلیت نفوذ و تخریب میکروارگانیسم‌ها در وسایل آزمایشگاهی و پزشکی، به عنوان یک روش قدرتمند برای استریلیزاسیون این وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلودگی در لوازم مصرفی آزمایشگاهی و سایر لوازم مشابه می‌تواند منجر به انتقال عوامل عفونی، از جمله باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها شود که می‌تواند برای افراد استفاده‌کننده و بیماران خطرات جدی به همراه داشته باشد. همچنین، آلودگی لوازم مصرفی می‌تواند به نتایج نادرست در آزمایشات منجر شود و دقت تشخیص را کاهش دهد.

این سیلندرها از جنس فولاد زنگ نزن هستند و از ویژگی مهم این فولاد ها می توان به مقاومت بالای آن ها در برابر آلودگی اشاره داشت. به همین خاطر از آن ها در صنایع پزشکی، بهداشتی و غذایی استفاده می شود.

شرکت پیشگامان تجارت نخستین , و تنها سازنده سیلندرهای اتیلن اکساید در ایران است که مورد تأیید پتروشیمی شازند است. نمونه بی کیفیت این سیلندرها که مشکلات بسیاری از جمله نشت این گاز سمی را داشت سال ها از چین به کشور وارد می شد.

 

پیشگامان تجارت با ساخت سیلندر اتیلن اکساید با کیفیت در سال 1389 در ایران، توانست رضایت شرکت های تولیدکننده تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی و … را جلب کند.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.