آب سیاه یا آب خاکستری؟

آب سیاه و آب خاکستری

آب یکی از مهم ترین عناصر در زندگی و بقای انسان هاست و متأسفانه با گسترش جمعیت شاهد بی آبی های بسیار در نقاط مختلف کره زمین بخصوص ایران عزیزمان هستیم. چه می توان کرد!؟ علاوه بر صرفه جویی در مصرف روزانه آب و بسیاری از آموزه هایی که این روزها همگی با آن ها آشنایی داریم انتظار می رود بخصوص در مناطقی که به طور جدی با بحران بی آبی و خشکسالی روبه رو هستند راهکار های اصولی پیش گرفته شود.

 

این روزها با گسترش دانش و تکنولوژی، راهکار های بسیاری وجود دارد که می توان به کمک آن ها از هدر رفت آب جلوگیری کرد و به طور مجدد از فاصلاب ها و … استفاده کرد. اما این چطور ممکن است؟ بیایید ابتدا شما را با مفهوم آب سیاه و آب خاکستری آشنا کنیم تا در ادامه به راهکار های آن بپردازیم.

 

فاضلاب های مسکونی، کارخانه ها، کشتی های تفریحی، نفتکش ها و … معمولا در طبیعت و دریا تخلیه می شوند. تخلیه این فاضلاب به طور غیر اصولی علاوه بر تخریب محیط زیست، حیات وحش و … می تواند بر موضوع کمبود منابع آبی نیز تأثیر گذار باشد.

 

آب سیاه چیست؟

فاضلاب شامل آب سیاه و آب خاکستری است. آب خاکستری به پسماند آب ناشی از سینک ظرفشویی منازل، حمام، لباسشویی و … گفته می شود. اما آب سیاه، فاضلابی است که همراه ادرار، مدفوع و پاتون های بیماری زاست و امکان استفاده مجدد از آن بسیار سخت و خطرناک است.

 

بازیافت آب خاکستری

بازیافت آب خاکستری با استفاده از تجهیزات روز به راحتی امکانپذیر است. شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار، همکار رسمی شرکت Hycor در ایران است که امکان راه اندازی پکیج های Water Treatment در ایران را دارد.

 

شاید شنیدن این آمار برایتان جالب باشد که بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۲ در آمریکا برای میزان مصرف آب ساختمان های تجاری بزگ انجام شده است، در هر ساختمان تجاری آمریکا 22000 گالن (حدود 83,279,064,000 لیتر) آب استفاده می کردند.

 

فیلتراسیون آب خاکستری

 

منبع آمار:

EIA

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.