گاز اتیلن اکساید چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کاربردهای گاز اتیلن اکساید

گاز اتیلن اکساید چیست و چه کاربردهایی دارد؟ آیا تا به حال اسم این گاز خطرناک به گوشتان خورده است؟ اگر برایتان جالب است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

گاز اتیلن اکساید چیست؟

در دمای اتاق، اتیلن اکساید یک گاز بی رنگ قابل اشتعال با بوی شیرین است. در درجه اول برای تولید مواد شیمیایی از جمله ضد یخ استفاده می شود. از کاربردهای دیگر گاز اتیلن اکساید می توان به آفت کش و یک عامل استریل کننده اشاره داشت.
از اکسید اتیلن می توان برای استریل کردن تجهیزات پزشکی، لوازم دامپزشکی، لوازم بهداشتی و … استفاده می شود.

همچنین برای کنترل بیماری ها در کندو زنبور عسل و تجهیزات زنبور عسل نیز استفاده می شود. به طور گسترده تر در صنایع غذایی و دارویی برای جلوگیری از فساد استفاده می شود.

 

چه صنایعی از اتیلن اکساید استفاده می کنند؟

اتیلن اکساید به طور گسترده در صنایع مختلف برای تولید حلال ها، مواد شوینده، چسب، ضد یخ، منسوجات و داروسازی استفاده می شود.

 

کاربرد اتیلن اکساید در پتروشیمی

اتیلن به عنوان ماده اولیه در تولید پلی اتیلن، سایر پلیمرها، مواد شیمیایی صنعتی مانند اتیلن اکسید، اتیلن گلیکول و اتیلن دی کلراید استفاده می شود.

شرکت پیشگامان تجارت و توسعه پایدار تنها تولیدکننده سیلندرهای نگهداری گاز اتیلن اکساید در ایران است. پس از تحریم ها واردات این سیلندر ها محدود شد و ورود نمونه های بی کیفیت چینی به کشور بسیار زیاد شد. از آنجایی که این گاز سمی است استفاده از سیلندرهای با کیفیت بسیار اساسی و مهم می باشد.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.