30 کیلومتر لوله زیر پیست یخ ایرانمال

30 کیلومتر لوله زیر پیست یخ ایرانمال

شاید کمی برایتان عجیب باشد که تقریبا به اندازه طول اتوبان همت، زیر پیست یخ ایرانمال لوله کار شده است. این موضوع فقط بخشی از پیچیدگی و سختی این پروژه وسیع را نشان می دهد. ساخت این پیست توسط تیم مهندسی پیشگامان تجارت 3 سال طول کشید.

 

ساخت اولین پیست یخ استاندارد در ۴ دهه اخیر

پیست یخ ایرانمال اولین پیست یخ در ابعاد استاندارد المپیک در ایران بعد از انقلاب بوده است. هرچند همانطور که در مطالب قبل نیز گفته شد در ورزشگاه آزادی، استادیوم 12 هزارنفری نیز، 52 سال قبل برای ورزش هایی چون هاکی، پاتیناژ و سایر ورزش های یخی ساخته شده بود اما متأسفانه سالیان سال است که امکان بهره برداری از آن وجود ندارد. در آن زمان، از بهترین تجهیزات برای ساخت پیست یخ ورزشگاه آزادی استفاده شده بود و تمامی آن ها از جمله چیلرها و بویلرها از شرکت یورک آمریکا به ایران وارد شده بود.

 

ساخت پیست یخ ایرانمال توسط پیشگامان تجارت

از همین جهت تلاش ما بر این بود که بتوانیم پیستی استاندارد، مهندسی شده و با بهترین تجهیزات ایجاد کنیم تا بتوانیم کمبود چنین فضایی را برای علاقمندان به ورزش هاکی روی یخ، پاتیناژ و … فراهم کنیم. از جمله مهم ترین تجهیزاتی که در ساخت این پیست استفاده شده است چیلر ها ، هواسازها ، رطوبت گیر های صنعتی و … است که از شرکت های اروپایی Climaveneta,AL_KO, DEHUTECH برای ساخت پیست ایرانمال به ایران وارد شد.

ساخت پیست یخ دارای مراحل بسیار زیادی است که مهم ترین بخش آن اجرای مهندسی شده و همچنین انتخاب و استفاده از تجهیزات مناسب است که با توجه به ماهیت EPC این پروژه ، بر عهده مجموعه ما بوده .

 

طراحی سیکل تبرید

طراحی سیکل تبرید استفاده شده نیازمند آشنایی و تسلط کامل تیم به دانش تبرید Refrigeration میباشد که با توجه به حضور این مجموعه در صنایع زیربنایی از جمله نفت،گاز و پتروشیمی، تسلط کافی به این بخش از تأسیسات در مجموعه وجود دارد.
شرکت پیشگامان تجارت نماینده رسمی و انحصاری شرکت های اروپایی Ice Business ، Cool Tech در ایران است و از همین جهت خیالمان بابت استفاده از تجهیزات با کیفیت و مناسب آسوده است.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.