داستان زندگی قهرمان باحجاب پاتیناژ، زهرا لاری

قهرمان پاتیناژ

قهرمان پاتیناژ محجبه، زهرا لاری

پاتیناژ یا اسکیت نمایشی احتمالا اولین ورزشی نیست که شما زمانی که در آب و هوای گرم به دنیا آمده‌اید، آن را دنبال کنید! اما دختری که در دوره نوجوانی مهرِ پیست یخ و اسکیت نمایشی به قلبش افتاد، این قاعده را تغییر داد! با زهرا لاری آشنا شوید.
در ابتدای راه این بانوی جوان، موانع بسیاری مانند فرهنگ و سنت، پدری که این ورزش را خلاف دین و باورهای قلبی می‌دانست و تلاش‌های ناموفق بسیاری قرار داشت. اما این مقاله، داستان اراده و ادامه دادن برای رسیدن به هدف است.
با ما همراه باشید تا داستان زندگی این قهرمان پاتیناژ 27 ساله که به اشتباه در برخی منابع با نام مریم امینی شناخته شده است، را از زبان خودش بشنوید.

بیوگرافی زهرا لاری، شاهزاده یخی

شاهزاده یخی در ۱۲ اسفند ۱۳۷۳ از مادری آمریکایی و پدری اماراتی در ابوظبی، امارات متحده عربی چشم به جهان گشود.
موانع سر راه زهرا برای رسیدن به آرزوی قلبی‌اش یعنی پاتیناژ، تنها به تضاد پاتیناژ و آب و هوای گرم و اعتقادات مذهبی خانواده محدود نمیشد، زیرا او تصمیم گرفت نخستین بانوی باحجابی باشد که در مسابقات بین المللی پاتیناژ شرکت می‌کند. تصمیمی که ممکن است هنوز هم برای برخی جوامع ورزشی در سرتاسر دنیا کمی عجیب به نظر بیاید؛ این امر حتی در مسابقات اولیه زهرا، موجب کاهش امتیاز او شد.

علاقه به ورزش پاتیناژ

علاقه این دختر جوان به اسکیت روی یخ از 11 سالگی و تماشای فیلمی شروع شد که امروزه خود او را با این لقب میشناسند : ice princess

زهرا اسکیت روی یخ را ترکیبی از باله و ژیمناستیک می‌داند و با خنده می‌گوید: پاتیناژ به هیچ وجه به آن سادگی که در فیلمها میبینید، نیست. اولین خاطره او از قرارگیری روی یخ، زمین خوردن است. این دختر که امروز قهرمان محسوب میشود، با فروتنی بیان می‌دارد که مدت‌های طولانی مدام به زمین میخورده تا راه درست اسکیت سواری را بیاموزد.
این بانوی اماراتی اظهار خوشحالی میکند که توانسته راه رسیدن به قله های رفیع ورزشی را برای زنان و دختران نسل بعد آسان‌تر سازد و به جهان نشان دهد، حجاب مانع از رسیدن به خواسته ها نمیشود.

 

پرنسس یخی متولد امارات است
           پرنسس یخی متولد امارات است

 

سختی‌های تبدیل شدن به یک قهرمان پاتیناژ

وی از دوران سختی که به عنوان یک دانش آموز داشته یاد می‌کند، از اینکه علاوه بر رسیدگی به تکالیف مدرسه و داشتن خواب کافی شبانه باید همواره به رژیم غذایی خاصی پایبند می مانده چرا که حتی یک کیلو اضافه وزن باعث خراب شدن پرش های پاتیناژ می‌شود.

 

قهرمان یخ، زهرا لاری
                    قهرمان یخ، زهرا لاری

 

در  اکانت اینستاگرام زهرا لاری شاهد علاقه وی به کشور محل تولدش خواهید بود، در همین باره زهرا میگوید: “با توجه به اینکه امارات متحده عربی در زمینه پاتیناژ بسیار جوان است، دیدن پرچم افراشته آن در کنار کشورهایی که سالهاست سردمدار این رشته ورزشی هستند، برای من و کشورم یک موفقیت بزرگ محسوب میشود و میدانم که کشور و مردمم به من بیش از پیش افتخار میکنند.”

ما در پیشگامان تجارت و توسعه پایدار خرسندیم که با ساخت پیست یخ ایران مال میتوانیم در آینده شاهد بانوان قدرتمندی باشیم که در ورزش های مبتنی بر برف و یخ می‌درخشند و موجب سرافرازی کشور عزیزمان می‌شوند.

در لینکدین و اینستاگرام ما را دنبال کنید.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.