روز دانشجو

روز دانشجو

امروز 16 آذر، روز دانشجو در ایران است. دانشجویان از مهم ترین اقشار یک جامعه هستند چراکه حال و آینده کشور در دستان آنهاست. آنان جوان، با انگیزه، تلاشگر و شجاع هستند. پس بهتر است بسیار آگاهانه با آنها رفتار و گفتگو شود.

تلاش یک دولت ، همواره باید در راستای حفظ دانشجویان، افراد با استعداد، نابغه و تمام قشر جوان و ایده پرداز ، در داخل کشور باشد تا آینده ای بی نقص رقم بخورد.

اگر این دانشجویان، چشم انداز روشنی از آینده، پیشرفت و حقوق شهروندی و امنیت شغلی و اجتماعی را در کشور نبینند ، بسیار واضح است که برای داشتن آینده ای بهتر ممکن است دست به مهاجرت بزنند. موضوعی که متأسفانه این روزها بسیار شاهد آن هستیم !

چقدر آینده و حال زیباتر بود اگر امکان رشد و ترقی این دانشجویان در کشور خودمان فراهم میشد و از آنان حمایت بیشتری بعمل می آمد.
جوانان ایرانی دارای هوش بسیار بالایی هستند و حیف است که پیشرفتشان را در جایی غیر از کشور خود یافت کنند.

چقدر بهتر بود اگر گوشی شنوا و با درک و حوصله ای فزاینده و همسو برای مطالبات و مشکلاتشان داشته باشند و پاسخ خواسته هایشان با مسالمت داده شود . جای دانشجویان نخبه و جوانی که فقط خواسته هایشان را به روش های مدنی اعلام می کنند در زندان نبوده و مستحق بی احترامی و خشونت نیستند.

حفظ فضای پویای دانشگاه و ایجاد بستری امن برای حمایت از ابراز عقیده و اظهار نظر و تبادل اطلاعات و ایده ها و گفتگوی بین دانشگاه و بخش های مختلف اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی یک کشور ، جهت اداره بدون نقص یک جامعه ، بدون ترس از عواقب آن ، الزامی است!

دولت ها در سراسر دنیا در تلاش اند که با کشف استعداد ها و افراد نخبه از سراسر دنیا با ارائه انواع امکانات جذاب ، آنها را به خدمت بگیرند. چراکه این را درک کرده اند پیشرفت و آینده کشورشان در درست این افراد است.

در دنیای امروز ، به باور تمامی نظریه پردازان علم اقتصاد و منابع انسانی ، نیروی انسانی توانمند، با ارزش ترین سرمایه هر سازمان و در نهایت یک جامعه می باشد! اینجا است که اهمیت تلاش برای حفظ این نیروی جوان و پویا ، بیش از پیش نمایان می گردد.

درباره ما

شرکت پیشگامان ماموریت دارد تا با بهره گیری و آموزش نیروهای فنی و مهندسی کار آمد و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر و بکارگیری آنان در واحدهای مختلف اعم از بازاریابی و فروش ، بازرگانی و مهندسی ، ضمن ترجمه صحیح نیازمندی های صنعت جهت ارائه به شرکت های معتبر خارجی ، مشاور قابل اعتمادی برای صنعت کشور جهت تهیه و تامین و انتخاب بهترین گزینه ها جهت حل مشکلات و محدودیت ها در نتیجه افزایش بهره وری واحدهای متقاضی گردد.

آخرین مقالات

This site is registered on wpml.org as a development site.